Skip to content

Kaip kvėpuoti Dirga Pranajama būdu?

    Pranajamą galėtume pavadinti kvėpavimo kontrolės mokslu. Atliekant jogos pratimus – Asanas, Pranajama yra, turbūt, kiekvienos jogos pakraipos kvėpavimo principų pagrindas. Yra keletas būdų, kaip kvėpuoti atliekant ar būnant tam tikroje Asanoje. Pagrindiniai kvėpavimo būdai yra šie:

    Dirga pranajama

    Ujjiaj pranajama

    Kapalabhati pranajama.

    Dirga Pranajama, yra pagrindinis kvėpavimo pratimas pradedantiesiems, raminantis ir “įžeminantis” – suteikiantis stipresnį ryšį su aplinka, kuri egzistuoja aplink – čia ir dabar. Dirga Pranajama moko jus, kaip pilnai pripildyti oru savo plaučius ir po to juos ištuštinti. Dirga pranajama siūlo metodą, kurį atliekant dalyvauja trys skirtingos kūno dalys:

    Žemutinė pilvo dalis

    Žemutinė krūtinės dalis

    Žemutinė gerklės dalis.

    Dirga pranajama kvėpavimo technika

    Kvėpavimas yra nuolatinis, įkvėpiant ir iškvepiant per nosį.

    shavasana-corpse-poseAtsigulkite užmerktomis akimis ant nugaros; atpalaiduokite veido ir kūno raumenis. Pradėkite giliai įkvėpti per nosį. Įkvėpdami, užpildykite pilvą oru. Išplėskite pilvą oru kaip balioną. Kiekvienu iškvėpimu, iškvėpkite visą orą iš pilvo per nosį, pritraukdami bambą atgal link stuburo. Pakartokite gilaus pilvinio kvėpavimo pratimą maždaug penkis kartus.

    Sekančiu įkvėpimu užpildykite pilvą oru, kaip aprašyta aukščiau. Tuomet, kai pilvą užpildėte oru, įkvėpkite dar truputėlį, leisdami orui sklisti į krūtinės ląstą ir išplėsti šonkaulius. Iškvėpiant, pirma išleiskite orą iš krūtinės ląstos, leidžiant šonkauliams suartėti, ir tuomet išleiskite orą iš pilvo ertmės, bambą pritraukdami link stuburo. Pakartokite šį gilų kvėpavimą maždaug penketą įkvėpimų ir iškvėpimų.

    Kitu įkvėpimu oru užpildykite pilvą ir krūtinės ląstą, kaip aprašyta aukščiau. Tada įkvėpkite dar šiek tiek ir, tegul oras užpildo viršutinę krūtinės dalį, visą iki raktikaulių, plėsdami ir pakeldami plotą aplink širdį (širdies centras). Iškvėpiant tegul oras išeina pirmiau iš viršutinės krūtinės dalies, leisdami širdies centrui įdubti, tuomet iš krūtinės ląstos, leidžiant šonkauliams suartėti. Galiausiai, leiskite orui išeiti iš pilvo, pritraukdami bambą atgal link stuburo.