Skip to content

Paprastas meditacijos pratimas pradedantiesiems

    Meditacija yra jogos elementas, dažnai žiniasklaidos apibūdinamas kaip sėdėjimas tyloje klausantis savo vidinio balso irPaprastas meditacijos pratimas pradedantiesiems suderinant fizinį bei materialųjį pasaulį. Iš tikrųjų tai yra apmastymų ir apsvarstymų metas, tačiau meditacija turi daugybę būdų bei technikų.

    Meditacijos šaknys randamos jau senovės laikais. Spėjama, kad tai galėjo atsirasti netgi priešistorės metais. Tada meditacija išsivystė į struktūrines treniruotes, o prieš 5000 metų netgi buvo atrastos Indijos Biblijoje pavadinimu „tantras“. Panašiai apie 500 metų pr. Kr., pagrindinė meditacijos ikona, Buda, savo užsiėmimais bei mokymais paliko gilų ženklą istorijoje.

    Meditavimo būdų yra tikrai daugiau negu vienas. Tai priklauso nuo jūsų pačių, kokį būdą išsirinkti ar išbandyti visus ir nuspręsti, kuris yra tinkamiausias. Tačiau pradedantiesiems geriausia išbandyti paprastąją meditaciją, kurią galėtų įterpti į kasdieninę rutiną. Jei turite galimybę, kiekvieną dieną paskirkite meditacijai 10-20 minučių. Tuomet sekite šiuos žingsnius, kad pajustumėte maldavimo bei vidinio dialogo momentą:

    1. Išsirinkite atokią, ramią vietą, kurioje nebūsite trukdomi kitų žmonių.

    2. Ramiai atsisėskite patogioje pozicijoje. Pasidomėkite apie rekomenduojamas sėdėjimo pozas.

    3. Pašalinkite blaškančius daiktus bei galimus trukdžius meditacijos metu.

    4. Pasirinkite tam tikrą laiko tarpą meditacijai ir stenkitės medituoti tiek, kiek nuspendėte.

    5. Išsirinkite susikaupimo žodį ar trumpą frazę, kuri stipriai įsišaknijusį į jūsų tikėjimą ar įsitikinimus. Nereligingi žmonės gali išsirinki neutralų žodį, tokį kaip taika ar meilė. Kiti, gali naudoti atsidarymo žodžius iš jų mėgstamos maldos, tokius kaip „Šventoji Marija Dievo motina“, „Aš aukojuosi dėl jūsų“, „Aleliuja“, „Om“ bei kitus.

    6. Užmerkite akis. Taip bus lengviau susikaupti.

    7. Nuosekliai atpalaiduokite raumenis nuo galvos iki kojų. Tai padės nutraukti ryšį tarp įtemptų minčių bei įsitempusio kūno. Pradėdami nuo kaktos, pašalinkite įtampą kartu su įkvėpimu. Išleiskite visą jaučiamą įtampą iškvėpdami. Tokiu būdų atpalaiduokite visą likusį kūną, atpalaiduodami akis, žandus, kaklą, pečius, rankas, krūtinę, nugarą, diafragmą, pilvą, dubenį, sėdmenis, šlaunis, blauzdas ir pėdas.

    8. Lėtai bei natūraliai kvėpuodami, kartokite susikaupimo žodį ar frazę tyliai su iškvėpimu.

    9. Pradėkite pasyviai mastyti, būkite pasyvaus požiūrio. Nesijaudinkite dėl to, ar gerai viską atliekate. Kai tik atsiras pašalinių minčių, tiesiog pasakykite „Na, gerai“ ir iš lėto grįžkite prie repeticijos.

    10. Tęskite nuo 10 iki 20 minučių. Galite atmerkit akis, kad pažiūrėtumėte į laiką, tačiau jokiu būdų nenaudokite žadintuvo. Po to kai baigsite: minutę tyliai pasėdėkite, iš pradžių užmerktomis akimis, o vėliau atmerktomis. Nesistokite vieną ar dvi minutes.

    Moksliškai įrodyta, jog meditacija turi gydančių savybių. Visų pirma, ji žemina kraujo spaudimą ir padeda sergantiems astma su kvėpavimu. Meditacija taip pat subalansuoja žmogaus fizinę, emocinę bei psichinę būklę. Be to, tai atpalaiduoja mintis ir kūną bei sumažina stresą ir įtampą kūne. Šis pratimas tarsi minčių, kūno ir sielos perkrovimas, kad įgautumėte jėgų gyventi bei būti glaudžiai susijusiems su Dievu. Užsiimdami paprastąja meditacija, galite pasiekti tikrąją laimę bei dvasios ramybę per dvasinį vystymąsi ir atsiskyrimą nuo fizinio pasaulio.