Skip to content

Pilnasis jogų kvėpavimas

     

    (Atliekama stovint, sėdint arba gulint ant nugaros)

    Kvėpuodami pilnuoju jogų kvėpavimu deriname visų trijų rūšių (pil­vu, vidurine ir viršutine krūtinės dalimis) kvėpavimą. Jis panašus į bangą. Iškvėpę iki galo orą, pradedame jį įkvėpti. Pilvas truputį išsipučia. Pir­miausia oras užpildo apatinę plaučių dalį, paskui praplečia šonkaulius (pil­vas lengvai įtraukiamas), kol pagaliau užpildo viršutinę plaučių dalį. Sansk­rito kalba puraka reiškia įkvėpimą.

    Iškvėpimas (rechaka) prasideda, kai įtraukiamas pilvas, paskui sutrau­kiami šonkauliai ir pagaliau nuleidžiami raktikauliai. Plaučiai tampa visiš­kai tušti.

    Įkvėpimas ir iškvėpimas turi būti atliekami švelniai, lygiai, nepertrau­kiamai, panašiai kaip banguojant jūrai. Įkvepiamo oro kiekis visada turi būti vienodas.

    Iš pradžių taip kvėpuoti būna sunku, tačiau susiformavus įpročiui taip kvėpuosite natūraliai. Tereikia tik trupučio kantrybės ir atkaklumo.

    Terapinis poveikis

    Pilnasis jogų kvėpavimas duoda tiek daug naudos, jog tai aprašyti pri­reiktų atskiros knygos. Jis nepaprastai svarbus visiems vyrams, moterims ir vaikams, kurie nori džiaugtis gera sveikata.

    Taip kvėpuojant dirba ne tik išoriniai raumenys, bet ir vidiniai orga­nai. Todėl šį kvėpavimą galima laikyti gamtos dovana.

    Panagrinėkime diafragmą. Kiekvienas kvėpavimo organų judesys pri­verčia virpėti virškinimo organus, savotiškai juos masažuodamas ir tuo pačiu metu siųsdamas didelį kraujo kiekį, kad pagyvintų įvairius kitus or­ganus. Jeigu organai nebus masažuojami ir negaus kraujo, jie aptings ir veiks netinkamai: diafragmos judesių trūkumas yra daugelio ligų priežas­tis.

    Pilnasis jogų kvėpavimas priverčia dirbti visus kvėpavimo organus,saugo organizmą nuo plaučių infekcijos, padeda išvengti astmos ir širdies problemų.

    Kvėpuojant pilnuoju jogų kvėpavimu išsaugoma puiki sveikata. Toks kvėpavimas atgaivina ir nuramina protą bei nervų sistemą, kai žmogus būna labai pavargęs.

    Dauguma jogų kvėpavimo pratimų skirti pranai kaupti, nes kaip tik ji palaiko žmogaus gyvybę. Giliai ir tvarkingai kvėpuojant galima ne tik pa­didinti absorbuojamos pranos kiekį, bet ir iškvepiant sąmoningai nukreipti ją į įvairias kūno dalis bei jas pagyvinti. Taip kvėpuojant kraujas išnešioja daugiau deguonies, geriau pamaitinami visi gyvybiškai svarbūs organai, endokrininės liaukos, nervų centrai, organizmo audiniai

    Lonavlos jogos tyrimų institute gauti puikūs rezultatai, ypač tiriant širdies ligomis ir padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu sergančius pacien­tus.

    Gausiai absorbuojama prana ramina visą nervų sistemą. Pulsas tampa normalus. Plaučiai gerai vėdinami. Žmogus džiaugiasi vidine ir išorine ramybe.

    [kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=8TWnDHafou4″ maxwidth=640 ]