Skip to content

Mityba: kaip išlaikyti lengvumo pojūtį po jogos treniruotės?

  Ne naujiena, kad gerai savijautai didelės įtakos turi fizinis aktyvumas. Vieni gerai jaučiasi pabėgioję, kiti – pasportavę sporto salėj, o dar kiti – atlikę jogos pratimus. Čia svarbiausia surasti sau mėgstamiausią sporto būdą. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime jogos naudą ir kaip išlaikyti lengvumo pojūtį po šios treniruotės.

  Treniruotės nauda kūnui

  Fizinis aktyvumas ne tik sustiprina kūną, bet ir nuramina mintis, todėl natūraliai didėja pasitikėjimas savimi, savo jėgomis. Reguliariai praktikuojama joga suteikia kūnui daug naudos:

  • gerina lankstumą;
  • stiprina taisyklingą laikyseną;
  • formuoja stiprius, elastingus raumenis.

  Sustiprėję raumenys ir padidėjęs lankstumas leidžia išvengti kai kurių sveikatos sutrikimų ir palaiko taisyklingą laikyseną. Praktikuojant jogą, svarbiausia – neskubėti ir tolygiai tempti skirtingus kūno raumenis. Tinkamai atliekant jogą, sistemingai treniruojamos visos pagrindinės raumenų grupės.

  Subalansuota mityba po treniruotės

  Jogai teigia, kad esame tai, ką valgome, tad maistas yra svarbus ne tik fizinei, bet ir psichologinei būsenai. Valgant sveiką, kokybišką, energijos kupiną maistą, teigiamai veikiama fizinė ir emocinė būklės. Tinkamu maistu po treniruotės kūne išlaikoma harmonija. Svarbu paminėti, kad indai, kuriuose gaminamas maistas, taip pat turi būti kuo kokybiškesni.

  Tam, kad pavyktų išlaikyti lengvumo pojūtį kuo ilgiau, ketaus puode patariama pasigaminti daržovių troškinį arba sriubą. Jeigu domina kokybiškas špižinis puodas internetu, atkreipkite dėmesį į šio dydį, formą. Patiekalai, pagaminti aukštos kokybės puode, bus itin gardūs, sultingi ir sveikesni.

  Vadinamieji vieno puodo patiekalai yra itin lengvai ir greitai pagaminami. Tereikia daržoves nuplauti, supjaustyti ir šiek tiek patroškinti. Pagal skonį įdėkite prieskonių, taip pat, galite pridėti ir ankštinių, konservuotų daržovių, pavyzdžiui, lęšių, avinžirnių ar pupelių.

  Taigi, reguliariai praktikuojama joga užtikrina geresnį miegą ir ramesnę reakciją į stresines situacijas. Žinoma, svarbu palaikyti ne tik fizinę praktiką, bet ir sveiką, subalansuotą mitybą. Palaikydami reguliarią rutiną, atpalaiduosite kūną ir nuraminsite mintis.