Skip to content

Žvakės padėtis (sarvangasana)

    Sanskrito kalba „sarva” – visas, „anga” – kūnas.

    Metodas

    Atsigulkite ant nugaros ir visiškai atsipalaiduokite. Įkvėpkite pilnuoju jogų kvėpavimu, paskui lėtai iškvėpdami nepertraukiamu judesiu aukštyn kelkite kojas, klubus ir liemenį tol, kol visas kūnas atsidurs vertikalioje padėtyje. Kojas (nesulenktas per kelius) ir klubus kelkite pasirėmę rankomis, tada sulenkite rankas per alkūnes ir laikykite liemenį rankomis. Atliekant šį pratimą smakras įremi amas į krūtinkaulį (viršutinę krūtinės dalį). Kvėpuokite pilvu ir būkite tokioje padėtyje tol, kol norite. Sutelkite dėmesį į skydliaukę.
    Atsargiai nuleiskite liemenį, dubenį bei kojas ir grįžkite į pradinę padėtį. Gulėdami ant nugaros atsipalaiduokite. Pakartokite šį pratimą du ar tris kartus.

    Atsargumo priemonės

    Tokios pačios, kaip ir atliekant atvirkštinę padėtį (viparitakarani).

    Terapinis poveikis

    Mūsų sveikatai didelę įtaką daro tinkama skydliaukės veikla. Atliekant šį pratimą į skydliaukę priplūsta daug šviežio kraujo, ji atgaivinama ir visas organizmas tampa sveikas. Jeigu reguliariai atliksite šią asaną, ankstyvos senatvės požymiai, atsiradę dėl skydliaukės veiklos sutrikimų, dings, atgausite jaunatvišką energiją, išsilygins raukšlės, kūnas ilgai išliks lankstus.
    Ši asana taip pat labai padeda sutrikus kiaušidžių veiklai. Ją atliekant ir vyriškosios, ir moteriškosios lytinės liaukos veikia puikiai. Žvakės padėtis šalina kraujo susikaupimą kojose ir apsaugo nuo venų išsiplėtimo bei kraujavimo.
    Žvakės padėtis (sarvangasana) ir stovėsena ant galvos (sirshasana) pagyvina nervų sistemą, gydo nuo nemigos bei depresijos. Žvakės padėtis skiriasi nuo stovėsenos ant galvos tik galvos padėtimi. Pirmoji labiau veikia skydliaukę, antroji – smegenis. Tačiau atliekant abi asanas kūnas atsiduria vertikalioje padėtyje, tad terapinis žvakės poveikis panašus į stovėsenos ant galvos.