Skip to content

Jogos nauda

Jogos mokymai  siekia suvokti sveiką kūno ir proto funkcionavimą. Jogos praktikuotojas spinduliuoja gera savijauta, dėl padidėjusio kūno lankstumo ir energingumo, viena iš svarbiausių jogos naudų  yra atsipalaidavimas, sumažinantis stresą ir silpnumą. Jogos praktikuotojas ugdo savo nepažeidžiamumą ir įgyja efektyvų atsparumą aplinkos veiksniams. Joga taip pat gerina seksualinį gyvenimą, mažina svorį.

Norėdamas gauti iš Jogos maksimalią naudą, žmogus turi sujungti  Asanų ir Pranajamų praktikavimą bei meditaciją.

Moksliniai tyrimai įrodė, kad Joga gerina kūno funkcijų darbą, sujungdama jas su protu. Pusiausvyra, sukurta nervų bei endokrininėse sistemose, tiesiogiai įtakoja visas kitas kūno sistemas bei organus.

Fizinė nauda

Fiziniame lygmenyje Joga pademonstravo esanti ypatingai efektyvi įvairiems sutrikimams. Jogos praktikavimas gali padėti gydyti įvairias ligas, tokias kaip cukraligė,  artritas, astma, taip pat virškinimo sutrikimus, blogą laikyseną ir širdies sutrikimus. Joga padės atgaivinti smegenis, širdį, nervus, raumenis.

Joga padeda apsivalyti nuo žalingų emocijų. Joga masažuoja įvairius vidinius organus bei liaukas, ji garantuoja optimalų kraujo tiekimą visoms kūno dalims, valydama toksinus iš kiekvieno jūsų fizinio kūno kampelio.

Jogos praktikavimas yra sveikas įprotis, gerinantis kvėpavimą, saugantis nuo kai kurių tipinių nugaros skausmų, palaikantis subalansuotą medžiagų apykaitą, suteikiantis lankstumo, disciplinos ir judėjimo lengvumo pojūtį. Joga padidina sąnarių sutepimą.

Kaip dalykas, padėsiantis sustiprėti fiziškai, Joga yra puikus pasirinkimas stiprinatn raumenis, netgi tuos, apie kuriuos nieko nežinojote, jūs įgysite stiprų ir lankstų kūną.

Dvasinė nauda

Joga padeda disciplinuoti protą, gerina koncentraciją ir suteikia žmogui atsipalaidavimo būseną. Jūs tapsite protiškai ir emocionaliai labiau susikoncentravę. Joga išvalo žmogaus širdį nuo tokių ydų kaip neapykanta, pavydas, šykštumas, prisirišimas ir daugelio kitų blogų emocijų. Joga pakeičia žmogaus požiūrį į gyvenimą, padėdama suprasti jam kas jis yra ir kas yra gyvenimas; žmogus pradeda žiūrėti į dalykus kitaip ir suvokia pasaulį kaip savo šeimos narį.

Pasak Jogos, daugiausiai ligų sukelia apsinuodijimas organizme susidariusiomis nuodingomis medžiagomis, Joga padeda ištaisyti gyvenimo būdą, diegdama pozityvų požiūrį  į gyvenimą ir ugdydama brolybės, harmonijos ir lygybės jausmus; toks požiūris padeda išsivaduoti nuo visų psichinių bei fiziologinių ligų.

Joga padeda ugdyti asmenines bei socialines vertybes; geros savijautos jausmas yra toks tikras, jog žmogus patampa labiau gailestingas, užjaučiantis, geresnis, švelnesnis ir morališkesnis. Jogos praktikuotojas mato vidines sąsajas tarp savęs ir savo aplinkos, atpažindamas, kad visų žmonių gyvenimai yra susiję.

Taigi, Joga:

•    Stiprina kūną ir jo lankstumą
•    Apvalo protą nuo žalingų emocijų
•    Ugdo pozityvų požiūrį į gyvenimą
•    Sustyguoja tinkamą gyvenimo būdą
•    Joga tiesiog gerina žmogaus savijautą 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *