Minties meditacija – transcendentinė, mistinė patirtis ar nušvitimas

paskelbta: Meditacija, Meditacijos pratimai | 0

Rytas. Vėsus oras. Žolė. Medžiai. Vabaliukai. Paukščiai. Susidomėkite. Stebėkite. Stebėkite augalus, medžio šakas, lapus, lapelius, krūmo šakeles, žolių stiebelius, gėles, gelių žiedus. Stebėkite ir grožėkitės. Minties meditacijos eiga. Kaip ir „periferiniu mąstymu“ ar „mąstymu užu mąstymo“ užduokite sau klausimą, vieną, … Skaityti toliau:

Paprastas meditacijos pratimas pradedantiesiems

paskelbta: Meditacija, Meditacijos pratimai | 0

Meditacija yra jogos elementas, dažnai žiniasklaidos apibūdinamas kaip sėdėjimas tyloje klausantis savo vidinio balso ir suderinant fizinį bei materialųjį pasaulį. Iš tikrųjų tai yra apmastymų ir apsvarstymų metas, tačiau meditacija turi daugybę būdų bei technikų. Meditacijos šaknys randamos jau senovės … Skaityti toliau:

Atsipalaidavimo pratimas

paskelbta: Meditacijos pratimai | 0

Prieš kiekvieną meditacijos pratimą reiktų kelioms minutėms atpalaiduoti kūną. Vienas iš būdų yra įsivaizduoti/pajausti įtampos tėkmę raumenims per visą kūną, tam, kad galiausiai visa įtampa išeitų pro kojas lauk. Sėdėkite tiesiai, bet nepersistenkite, kad nugaroje nejaustumėte įtampos. Sutelkite dėmesį į … Skaityti toliau:

Meditacija

paskelbta: Meditacija | 1

Kai žmogus išmoksta nesiblaškydamas ganėtinai ilgai sutelkti dėmesį į išorinį arba vidinį objektą ir jo mintys nepertraukiamai srūva viena kryp­timi link tam tikro subjekto, jis pasineria į meditacijos būseną. Medituojant kūnas ilsisi, o mintys yra gaivinamos gyvybinės energi­jos, pranos. Tokios … Skaityti toliau:

Dalintis