Skip to content

Apie Jogą

Kas yra Joga?

Apie Jogą galima kalbėti keliais pjūviais ar išmatavimais. Joga kiekvienam atsiveria pagal poreikius ir suvokimą. Mūsų visuomenėje didžiausią populiarumą yra įgijusi Hatha Joga, kuri yra dažnai vadinama bendriniu vardu Joga. Tačiau iš tiesų JOGA yra dvasinio išsilaisvinimo ar susiliejimo su Visata sistema, kurioje Hatha Joga užima tik vieną žingsnį – Savęs atradimo ir suvokimo kelyje. Žodis joga yra kilęs iš sanskrito žodžio šaknies yuj, reiškiančios „sujungti“.

Hatha Joga – tai yra Jogos pratimų visuma, kuria stengiamasi savo kūną įvesti į įvairias padėtis – Jogos pozas – Asanas. Jogos pozos įsisavinimas, tai kaip pasiektas nedidelis ir didesnis tikslas, kurį pasiekęs kiekvienas žmogus skina skirtingus vaisius:

  • kad taptumėte lankstesni, stipresni,
  • pagerintumėte kvėpavimą,
  • numesti svorį,
  • atpalaiduotumėte protą,
  • atrasti Save,
  • Susilieti su Visata.

Skaitykite daugiauKas yra Joga?.

Jogos pagrindai

Joga kaip filosofija ar dvasinė praktika moko, kad jeevatmaa (žmogaus dvasia) gali susijungti su paramatmaa (Dievu) ir tuo būdu gali įvykti moksha (išsivadavimas). Tuo būdu žmogus, patiriantis egzistencijos vienovę, yra harmonijoje su visata ir gali būti vadinamas „jogu“.

Arčiau prie žemės būtų visgi jogos asanų praktikavimas. Šiuolaikinė joga būtent į tai ir kreipia pagrindinį dėmesį. Atliekamų pozų serija dažnai yra susieta su tokiais stiliais kaip Viniyasa joga ar Ashtanga joga. Asanų praktikavimas paprastai yra skirtas stiprinti jėgą ir ištvermę, pagerinti lankstumą, atsipalaiduoti, išvystyti koordinaciją ir pusiausvyrą. Tačiau tai yra tik vienas ar keli nedideli visos JOGOS tradicijos aspektai.

Skaitykite daugiau – Jogos pagrindai.

Jogos nauda

Jogos praktikavimas ar tai būtų:

astuonio jogos pakopos
Mandala – Aštuonios Jogos Pakopos

visa tai, kaip mažos mozaikos dalelytės prisideda prie didžiosios Visumos, kurią mes nebūtinai šiuo momentu galime ir suvokti. Ir tai gali atnešti mažesnę ar didesnę naudą jogos praktikuotojui.

Skaitykite daugiau – Jogos nauda.

Jogos istorija

Joga yra praktikuojama jau tūkstančius metų. Yra Ikiklasikinė Joga, Klasikinė Joga, Poklasikinė joga, Šiuolaikinė joga. Klasikinė joga tai Patandžali (Patanjali) joga. Patanjali sistematizavo jogos žinias, apibrėždamas Aštuonias jogos pakopas. Lygiagrečiai vienu ar kitu metu vystėsi kitos pagrindinės Jogos tradicijos:

  • Bhakti Joga. Atsidavimo, širdies kelio joga. Siekia kiekviename ir visame matyti deiviškumą.
  • Karma Joga. Nesavanaudiškos tarnystės kelias.
  • Radža Raja Joga. Pagrindinis dėmesys skiriamas darbui su intelektu.
  • Džnana Jnana Joga. Žinių ir Savirealizacijos kelias.

Taip pat gana žymią vietą jogos žemėlapyje užima Mantra Joga ir Kundalini Joga.

Praeito šimmtmečio pradžioje Swamis Vivekanada supažindino vakarų pasaulį su Hatha joga.

Skaitykite daugiau – Jogos istorija.

Jogos stiliai

Metams bėgant buvo sukurta daug skirtingų jogos stilių ir interpretacijų. Kiekviena jogos tradicija ar mokykla išvystė daugiau ar mažiau savitą praktiką. Tačiau, atmetus skirtumus ir savitumus, galima atrasti pagrindinius bendrus dalykus: kūno pozų – asanų atlikimą, kvėpavimo technikų pranajamos ir proto nuraminimo – meditacijos praktikavimą. Ir visa tai kad transformuoti energijas ir pakeisti sąmonę.

Kiekvieną jogos stilių ar praktiką galima būtų atrasti skalėje, kurios vienoje pusėje būtų – Fiziniai pratimai, kitoje – Dvasinė laisvė. Ko Jūs siekiate – patobulinti savo kūną, nuraminti savo jausmus ar išsilaisvinti iš proto žabangų?

Skaitykite daugiau – Jogos stiliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *