Skip to content

Kas yra Joga?

Žodis Joga, Sanskrito kalba (senovės Indijos, ten, kur gimė Joga, kalba) reiškia “susijungimą”. Kitaip tariant, sąjungą tarp proto, kūno ir dvasios.

Kas dažniausiai suvokiama kaip “joga”, labiau galima apibūdinti kaip Asana, kuri reiškia fizinių pozų praktikavimą.

Asana tai tik viena iš aštuonių Jogos pakopos, likusios  pakopos labiau susijusios su protine ir dvasine, nei su fizine savijauta. Vakaruose, vis dėlto, žodžiai Asana ir Joga dažniausiai vartojami neatsiejamai.

Daugiau apie aštuonias Jogos pakopas:

Jogos Pozos

Dauguma žmonių mano, kad joga, tai tik tampymosi pratimai. Tačiau Joga, iš tikrųjų yra kūno pusiausvyros kūrimas, ugdant jėgą ir lankstumą kartu. To siekiama pozų pagalba, kiekviena iš jų turi specifinę fizinę naudą. Pozos gali būti atliekamos greitai, sukeliant karštį kūne (Vinjasa Jogos stilius) arba lėtai, didinant ištvermę ir puikų pozos išlyginimą.

 

Jogos Praktikavimas

Jogos mokytojai dažnai jums pasiūlys “praktikuotis”, tai reiškia jūsų individualią Jogos patirtį, kuri auga su laiku. Puikus dalykas apie Jogą yra tai, kad jos praktikavimas nuolat plėtojasi ir keičiasi, todėl niekada nenusibosta. Keičiasi ne pačios pozos, o jūsų sąntykis su jomis. Kiekvienas gali pradėti užsiimti Joga, net jei nesijaučia esąs lankstus ar stiprus. Kuo ilgiau užsiimsite Joga, tuo labiau šie įgūdžiai tobulės. Vienas sunkiausių, tačiau labiausiai išlaisvinantis dalykas Jogoje yra ego “paleidimas” ir pripažinimas, jog niekas nėra geresnis už kažką kitą. Kiekvienas žmogus tiesiog daro tai, ką sugeba geriausiai.

Skaitykite daugiau:

Jogos Kursai

Praktikuojant pozas, Jogos kursuose taip pat gali būti praktikuojami kvėpavimo pratimai, giedojimai, meditacija ar mokytojo skaitymai. Įvairovė priklausys nuo individualaus mokytojo ir jo stiliaus. Dažniausiai Jogos kursai sporto klubuose labiau akcentuos fizines Jogos naudas, kai tuo tarpu Jogos centruose labiau nagrinėjama dvasinė pusė. Kai kurie žmonės atranda, kad fizinė Jogos praktika tampa keliu į dvasines paieškas, kai tuo tarpu kiti tiesiog pasitenkina mažo poveikio Jogos treniruotėmis, kurios gerina jų savijautą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *