Skip to content

OM: kas tai ir kodėl šis garsas naudojamas jogoje?

    Om yra mantra arba vibracija, tradiciškai giedamas garsas jogos užsiėmimų pradžioje. Kilusi iš induizmo ir jogos, manoma, jog ši mantra turi stiprų dvasinį ir kūrybinį poveikį. Tai kartu ir garsas ir simbolis, turintis gilią prasmę, kuomet yra tariamas taisyklingai – AUM.

    Aum ištikrųjų susideda iš keturių skiemenų: A,U,M ir tyliojo skiemens.

    Pirmasis skiemuo yra A, tariamas kaip prailgintas „AUV”. Garsas atsiranda gerklės apačioje ir yra keliamas į viršų. Tuo metu jaučiamas saulės rezginys ir krutinės ląstos vibravimas.

    Sekantis skiemuo U, tariamas kaip prailgintas „O”. Garsas palaipsniui pereina į gomūrį. Jaučiamas krūtinės vibravimas.

    Trečiasis skiemuo yra M, tariamas tiesiog „mmm” su šiek tiek sukastais priekiniais dantimis. 

    Paskutinis skiemuo yra begalinės tylos garsas. 
     
    Simboliškai, šios trys raidės įkūnija dieviškąją energiją (Shakti) ir jos 3 pagrindines charakteristikas: (1) kūrybingumą, (2) išsaugojimą ir (3) išsilaisvinimą.
     
    Kodėl šis garsas yra giedamas?
     
    Viskas visatoje nuolatos vibruoja ir pulsuoja – niekas nestovi vietoje. Kuomet garsas OM yra giedamas, jis vibruoja 432 Hz dažniu, kuris yra toks pats kaip ir visos gamtos vibravimo dažnis.
     
    Jei garsas AUM yra visatos virpesių garsas, tuomet giedodami jį mes simboliškai ir fiziškai įsiliejame į tą vibraciją ir susijungiame su visa gyvybe, gamta ir visata.
     
    Beto, vibracija ir ritmiškas garso tarimas taipogi ramina nervų sistemą ir protą, panašiai kaip ir meditacija. Kuomet protas yra nusiraminęs, kraujospūdis sumažėja, todėl žymiai pagerėja širdies darbingumas.
     
    Ir galiausiai, AUM giedojimas jogos užsiėmimų pradžioje ar pabaigoje suteikia žymiai gilesnę prasmę nei tik paprastų, fizinių asanų atlikimas.