Joga – iš senovės Indijos kilusi ir po visą pasaulį plačiai paplitusi praktika, leidžianti susijungti protui ir kūnui į vienį per kvėpavimo, meditacijos ir fizinius pratimus. Jogos nauda ją praktikuojančiam žmogui yra neabejotina – ji mažina stresą, ramina, leidžia geriau pajusti save. Tad nenuostabu, kad ji gali turėti milžinišką įtaką besimokančiam, daug protiškai dirbančiam ir mąstančiam studentui ar mokiniui. Būdamas balanse sau savo kūnu bei protu, mokinys lengviau tobulės savo akademinėje veikloje. Štai keletas jogos privalumų besimokančiam žmogui.
Geresnė atmintis
Jogos metu mūsų kūnas gamina baltymus, kurie tiesiogiai koreliuoja su žmogaus smegenų sritimi atsakinga už atmintį. Taigi, joga gali pagerinti mūsų atmintį ir padėti lengviau įsiminti naujas žinias, kas yra raktas į sėkmingą mokymąsi.
Pagerėjusi fizinė bei psichinė sveikata
Daugybė tyrimų rezultatų rodo, kad joga yra ne tik puiki pagalba emocinei būklei gerinti, bet ir iš esmės sustiprinti kūną ir pasiekti puikią fizinę sveikatą. Jogos galia padidinti energiją fiziniame lygmenyje padeda kovoti su nuovargiu, kas yra itin svarbu besiruošiant egzaminų ar kitų svarbių atsiskaitymų maratonui.
Stipresnė koncentracija
Remiantis tyrimais yra įrodyta, jog praktikuojant jogą vos 20 minučių prieš pamokas ar atsiskaitymus pagerina koncentraciją jų metu. Intensyvi joga “užkuria” kraujotaką iš mūsų kūno į mūsų smegenis, o tai įgalina smegenų pažinimo ir mokymosi funkciją.
Antistresinė priemonė
Viena didžiausių jogos naudų žmogaus emocinei sveikatai yra jos galia mažinti ir kontroliuoti juntamą stresą. Stresas šiais laikais lydi bene kiekvieną žmogų. Studentus ir mokinius besiruošiančius egzaminams stresas gali išmušti iš vėžių stipriai pakenkdamas jų akademiniams pasiekimams, tad mokėti jį kontroliuoti – būtina. Joga yra vienas iš efektyviausių būdų tam pasiekti, mat tyrimų metu buvo nustatyta jos tiesioginė nauda nervų sistemai ir kraujospūdžio stabilizavimui.
Sumažėjęs akių nuovargis bei galvos skausmai
Joga – puiki veikla, kuri nors trumpam gali atitraukti akis nuo knygų, sąsiuvinių ir nešiojamųjų kompiuterių. Tokiu būdu akys pailsi bei atsipalaiduoja ir nesukelia galvos skausmo. Tad jei mokinys jaučia, jog pavargo akys, rekomenduojama nelaukiant kol įsiskaudės galvą atsitraukti nuo mokslų ir bent kelias minutes užsiimti malonia veikla, pavyzdžiui – joga.
Geresnė miego kokybė
Prastas miegas turi tiesioginį poveikį žmogaus nuotaikai, produktyvumui bei rezultatams. Nekokybiškas miegas gali lemti daugybę rimtų sveikatos sutrikimų. Tarp jų – nutukimas ir net depresija. O ką jau kalbėti apie sumažėjusią motyvaciją ir suprastėjusius akademinius rezultatus. Joga mūsų organizme padidina hormono melatonino kiekį, atsakingą už miego bei budrumo funkciją. Taigi, joga pagerina taip mokiniams prieš egzaminus reikalingą miego kokybę.
Tai tik keletas pagrindinių naudų, kurios gali padėti vaikui mokytis efektyviau bei jaustis geriau tiek fiziškai, tiek emociškai. Žinoma, vien jogos geriems akademiniams rezultatams gali ir nepakakti. Jei mokinys susiduria su iššūkiais mokydamasis tam tikrų disciplinų, jam gali reikėti ir papildomos pagalbos. Dabar šiuolaikinės technologijos leidžia rinktis įvairias papildomo mokymosi platformas, kurios gali padėti vaikui pagilinti žinias. Jose galima rasti įvairių sričių korepetitorių paslaugas. Pavyzdžiui, jeigu vaikas susiduria su iššūkiais mokydamasis matematiką, jam praversti galėtų matematikos korepetitorius. Visgi, fizinė ir emocinė sveikata, kurią gali pagerinti jogos praktikos, yra svarbu tiek mokantis savarankiškai, tiek mokykloje, tiek su papildoma korepetitorių pagalba.