Skip to content

Patarimai kaip medituoti tinkamai

    Ankstesniais laikais budistų vienuoliai beveik nuolat praktikuodavo meditaciją, nes manė, kad ji gali padėti peržengti geros savijautos ribas ir pasiekti nirvanos būseną (aukščiausią ramybės ir laimės būseną). Ši praktika egzistuoja iki šiol. Meditacija naudinga ne tik dėl to, kad atpalaiduoja fizinį kūną, bet ir dėl to, jog padeda sumažinti įtampą, susikaupusią per dieną. Taigi, apžvelkime veiksmus, kaip medituoti tinkamai.

    Visų pirma, jūs galite pasisavinti netipinę meditavimo pozą. Poza svarbi medituojant, nes teikia stabilumą ir statumą energijos tėkmei. Įsitaisykite patogiai tokiu būdu, kuriuo nejausite skausmo ar dilgčiojimų – jie nesutrukdys meditacijos procesui. Geriausia sėdėti lotoso pozoje (sukryžiuoti kojas ir sujungti pirštus, norint užtikrinti energijos tėkmės nenutrūkstamumą). Medituokite bet kur, kur jums patogu (ant kėdės ar grindų), tik įsitikinkite, jog meditacijos vietoje jaučiatės saugiai.

    Antra, medituodami užmerkite akis. Kai kurie patyrę medituotojai laiko akis atmerktas ir fokusuoja objektą, tačiau pradedantiesiems geriausia laikyti jas užmerktas, idant apsaugotų medituojantį nuo įvairių išorės minčių. Akys laikomos kaip langai ar įėjimas mintims, todėl medituojant jos turėtų būti užmerktos.

    Trečia, pradėkite nuo kaktos, antakių, skruostų, burnos, žandikaulio bei viso veido ir galvos raumenų atpalaidavimo. Tuomet tęskite atpalaiduodami pečių juostos bei rankų raumenis, pajuskite atsipalaiduojančią nugarą, išlaisvinkite šlaunis ir kojas nuo įtampos, o tuomet leiskite skausmams išnykti. Atminkite, kad negalima sukelti vidinės kūno vibracijos, tad medituodami negiedokite mantrų, nes tai sukels minčių formavimąsį. Jūsų tikslas – užblokuoti besiformuojančias mintis. Šis žingsnis sunkus ypač pradedantiesiems, tačiau medituojant pastoviai, pastebėsite, jog mintis blokuoti darosi lengviau.  

    Ketvirtas žingsnis ypač svarbus kai mintys ateina. Viskas, ką turite mąstyti, tai “telkiuosi į kvėpavimą”.  Tai nukreips jūsų dėmesį ir užblokuos ateinančias mintis. Įkvėpkite ir iškvėpkite, užuot kontroliavę savo kvėpavimą, verčiau tiesiog jį stebėkite. Leiskite normaliam įkvėpimo ir iškvėpimo procesui vykti. Susitelkite ties kvėpavimo stebėjimu.

    Tuomet, kai darysite pažangą, minčių kiekis galiausiai sumažės ir kvėpavimas taps retesnis bei trumpesnis, judėsite prie penkto žingsnio. Kai tik kvėpavimas taps mažiausias, jis atsiųs jums staigų švystelėjimą tarp antakių, kuris reikš meditavimo būseną. Šios būsenos metu neturėsite jokių minčių, jokio kvėpavimo ir būtent tuo momentu kosmoso energija teka į žmogaus energetinį kūną. Kuo dažniau medituosite, tuo daugiau kosminės energijos įtekės į jus.

    Po meditacijos jausitės žymiai lengvesni ir atsipalaidavę, nes jūsų protas bus atlaisvintas nuo minčių ir emocijų, sukeliančių įtampą bei stresą. Todėl niekuomet neatimkite iš savęs galimybės tinkamai pamedituoti, nes sveikas kūnas prasideda nuo sveiko proto.  

    Santrauka:

    • Meditacija naudinga ne tik dėl to, kad atpalaiduoja fizinį kūną, bet ir dėl to, jog padeda sumažinti įtampą, susikaupusią per dieną
    • Išsirinkite patogiausią meditavimo pozą
    • Medituodami užmerkite akis
    • Pradėkite medituoti atpalaiduodami kūno raumenis
    • Sutelkite dėmesį į kvėpavimą