Skip to content

Penki žmogaus pojūčiai – kurie iš jų geriausiai pasitarnaus siekiant atsipalaiduoti?

    Klausa, rega, skonis, uoslė ir lytėjimas – tai penki pagrindiniai pojūčiai, kurie nusako kiekvieno žmogaus santykį su jį supančiu pasauliu. Naudodami vieną iš penkių, o kur kas dažniau – ir du ar tris pojūčius vienu metu, mes ne tik suprantame aplinkinę informaciją, bet ir nuo jos atsiribojame. Kokius pojūčius reikia sužadinti, o kuriuos prislopinti siekiant atsipalaiduoti?

    Atsipalaiduosite akimirksniu – uoslė, lytėjimas ir klausa

    Nenuginčysi fakto, kad gebėjimas užuosti bei vieną nuo kito atskirti skirtingus kvapus praverčia kasdieniame gyvenime. Tačiau apie šio pojūčio įtaką atsipalaidavimui bei jo kokybei kur kas plačiau kalbama kaip apie stulbinantį ir paslaptingą aromaterapijos mokslą. 

    Kaitinami eteriniai aliejai arba žvakės gali ženkliai pagerinti kūno, proto ir dvasios sveikatą, todėl siekiant atgauti jėgas bei atsipalaiduoti, savo namus ar kitas asmenines erdves pripildykite levandų, bergamočių ar ramunėlių aromatais. Be to, neretai atpalaiduojantys kvapai yra derinami ir su kitais potyriais, pavyzdžiui, lytėjimu ir klausa, taip stengiantis sustiprinti jaučiamą ramybę.

    Per kūną tarsi bangos nuvilnijantys lytėjimo potyriai pirmiausia atpalaiduoja įsitempusius, pavargusius jūsų raumenis, sužadina nervus ir kraujotaką, o tik vėliau teigiamai veikia ir nuramina sujauktų minčių srautą. Tam dažniausiai pasitelkiami giliųjų audinių ar gydomieji masažai, viso kūno ar atskirų jo dalių ritualų metu naudojami įkaitinti akmenys, šilti aliejai. Kadangi bet kuriam kūnui reikia laiko priprasti prie specialaus lytėjimo, maksimaliai geriausiam poveikiui užtikrinti rinkitės kelių procedūrų kursą.

    Kalbant apie atsipalaiduoti padedančius pojūčius, svarbu nepamiršti ir klausos. Girdimų garsų poveikis žmogaus organizmui įrodytas ir moksliniais tyrimais, todėl skirtingi garsai gali tiek pakenkti sklandžiai jūsų kūno bei minčių tėkmei, tiek jus sustiprinti emociškai. Dėl to norėdami atsipalaiduoti klausykite įrašytų natūralių gamtos garsų: susikoncentruokite į tai, kaip ošia jūros bangos, šnara medžių lapai miške, barbena lietus ar čiulba paukščiai. 

    Atsipalaiduoti bus sunkiau – skonis ir rega

    Akylai sekant tekstą neišvengiamai pastebėjote, kad dar neaptarėme dviejų pojūčių – skonio ir regos. Be jų žmogaus gyvenimo kokybė smarkiai suprastėja, tačiau nebūtų teisinga šiuos pojūčius atpalaiduojančiais – visapusišką ramybę žmogui kur kas dažniau suteikia skonio ir regos pojūčių prislopinimas.

    Pavyzdžiui, užsimerkus mes galime sustabdyti prieš akis prabėgančius vaizdinius dirgiklius, taip mūsų smegenims tenka apdoroti mažesnį kiekį informacijos, o mintys yra nukreipiamos tolyn nuo jaudinančių, stimuliuojančių veiksnių. Padėti atsipalaiduoti maistas gali nebent dėl sudėtyje esančių cheminių junginių – nesvarbu, ar jo skonis mums patiks, ar ne.