Skip to content

Vartų poza (Parighasana)

  vartų poza Parighasana(par-ee-GOSS-anna)
  parigha = geležinis strypas, naudojamas užrakinant vartus

  1 pozos žingsnis

   

  Atsiklaupkite keliais ant grindų. Ištieskite dešinę koją į dešinę pusę ir spauskite pėdą prie grindų. Laikykite kairįjį kelį tiksliai po kairiuoju klubu (kad šlaunis būtų statmena grindims),  o dešinį kulną laikykite lygiagrečiai su kairiuoju keliu.  Lėtai pasukite dubenį į dešinę (kad kairysis klubas būtų tiesus),  o viršutinį liemenį gražinkite į kairę pusę. Pakreipkite kelio girnelę į viršų (į dešinę),  kad dešinė koja būtų pakreipta į išorę.

  2 pozos žingsnis

   

  Su įkvėpimu ištieskite rankas į šonus, delnais į apačią taip, kad rankos būtų lygiagrečios grindims. Pasilenkite į dešinę ir ištieskite ranką ant blauzdos, kulkšnies (girnelės) ar ant žemės, kojos išorėje.  Įtraukite dešinę liemens pusę ir tempkite kairiąją. Uždėkite kairiąją ranką ant kairiojo klubo ir spauskite dubenį grindų link. Tada slinkite ranka į viršų, žemiau kairiųjų šonkaulių ir kelkite juos aukštyn, pečių link. Taip padarysite laisvos vietos, atlaisvinsite kairįjį juosmenį.

  3 pozos žingsnis

   

  Su įkvėpimu, uždėkite kairiąją ranką už kairiosios ausies. Liemenį šiek tiek lenkite į priekį, grindų link. Nespausdami kairiojo klubo atgal (sukite jį iš lėto į priekį),  ir pakelkite liemenį, toliau nuo grindų.

  4 pozos žingsnis

   

  Būkite tokioje pozicijoje nuo 30 sekundžių iki 1 minutės.  Įkvėpę kelkitės į viršų,  gražindami ranką į pradinę poziciją bei visiškai ištiesindami liemenį. Gražinkite dešinįjį kelį atgal, prie kairiojo ir viską kartokite su kita koja.