Skip to content

10 patarimų pradedantiesiems jogams

  1. Pradedančiųjų užsiėmimai nebūtinai bus lengvi. Priklausomai nuo 10 patarimų pradedantiesiems jogams jūsų mokytojo treniruočių pobūdžio, pradedančiųjų užsiėmimai gali būti pakankamai sudėtingi. Jei ieškote kažko švelnesnio ar lėtesnio, sužinokite, kokio pobūdžio yra būsimieji jogos užsiėmimai.

   

  2. Jums nereikia vilkėti specialių ir prabangių jogos rūbų. Vilkėkite rūbus, kurie leis Jūsų kūnui lengvai judėti ir kvėpuoti.

   

  3. Geriausios vietos – pačiame priekyje! Tai gal būt šiek tiek baisu pradedančiajam, tačiau taip Jūs matysite savo mokytoją ir visus jo veiksmus. Žymiai aiškiau matysite pozas, kurias atliks mokytojas ir, be abejo, geriau girdėsite viską, ką jis sako. Jaudinatės dėl kitų mokinių, kurie jus nužiūrinėja?  – Neverta, dėl to, kad jie to nedaro. Jogos pozos reikalauja susikaupimo, todėl jei mokinys yra sutelkęs savo dėmesį kažkam kitam, pozas jis atliks netvirtai ir netgi gali nukristi tam tikrų pozų metu.

   

  4. Naudokite atramas sunkioms pozoms. Visuomet gerai su savimi turėti atramą, atliekant sudėtingas pozas. Niekada negali žinoti, kokia bus kita poza. Jūsų mokytojas yra visuomet pasiruošęs jums padėti ir paaiškinti kaip naudotis atramomis.

   

  5. Drovitės basų kojų? Atminkite – tai jūsų saugumui. Kitu atveju jūsų kojos nuslystų nuo kilimėlio. Būdami basi, jūs taip pat padedate savo kūnui sukurti pagrindą pozos metu. Nesijaudinkite – niekas nežiūrės į Jūsų kojas, mokiniai yra susitelkę ties praktika.

   

  6. Neprievartaukite savęs. Jei turite traumų ar nesenų operacijų, būtinai informuokite apie tai savo mokytoją. Jogoje Jūs atrasite raumenis, kurių anksčiau net nepajausdavote, todėl greičiausiai norėsite pasinerti dar giliau. Klausykitės savo kūno.

   

  7. Jogos mokytojai myli klausiančius mokinius! Jei jums kažkas neaišku, drąsiai klauskite savo mokytojo. Geriau suprasti viską iš anksto, negu atlikti pozą nežinant kaip. Jei jums nepatogu klausti užsiėmimo metu, Jūs visuomet galite prieiti prie mokytojo po užsiėmimo.

   

  8. Išgirdote apie pozą, kurios niekada nesate darę? Tam, kad saugiai ją atliktumėte, iš pradžių pažiūrėkite kaip ją atlieka mokytojas. Yra ganėtinai sudėtinga vienu metu klausyti mokytojo nurodymų ir bandyti atlikti pozą.

   

  9. Esate bandę jogą kelis kartus, bet jaučiate, kad kažko nežinote? Nepasiduokite. Prieš visiškai atsisakant jogos, išmėginkite kelias klases su skirtingais mokytojais. Kiekvienas mokytojas užsiėmimo metu skleidžia skirtingą energiją, todėl kartais reikia išmėginti daugiau jogos studijų ar klasių, norint atrasti jums tinkamą mokytoją.

   

  10. Atverkite širdį ir protą. Ir svarbiausia, – nepamirškite kvėpuoti, šypsotis ir džiaugtis!