Skip to content

Kaip pradėti užsiimti Joga?

  Taigi, nusprendėte užsiimti joga? Lengva pasiklysti. Bet neišsigąskite! Štai informacija, padėsianti jums išsiaiškinti, kaip pradėti užsiimti Joga ir pereiti prie kito etapo: jogos nauda.

  1. Išsirinkite Jogos tipą

  Reikės šiek tiek paieškoti. Yra daug jogos kursų, tačiau galite labai nusivilti, jei išsirinksite sau netinkantį stilių.

  Peržvelkite straipsnį apie jogos stilius, Dažniausiai pradžioje renkamasi hatha ar vinjasa joga, atsižvelgiant į tai ar jūs norite ramių, lėtų ar intensyvių užsiėmimų. Šie du stiliai yra klasikiniai, vėliau, žinoma, galėsite išmėginti ir kažką įmantresnio.

  2. Susiraskite jogos kursus

  Išsirinkite kursus, kurie būtų netoli jūsų namų ar darbo, kad būtų patogu. Būkite tikri, kad pradėsite nuo pagrindų. Daugelis sporto klubų taip pat siūlo jogos užsiėmimus, tai gera vieta pradėti jogą, jei jau vaikštote į patį klubą.

  3. Sužinokite, ką reikės atsinešti

  Pačią pirmą dieną jums nereikės nieko daugiau tik patogios, kvėpuojančios aprangos. Pasiskaitykite straipsnį apie elementarų jogos inventorių. Daugelis kursų jau paruošia kilimėlius.

  4. Žinokite, ko tikėtis

  Tipiškuose jogos kursuose, mokiniai išsidėsto salėje ant kilimėlių veidu į mokytoją. Geriausia nepadėti kilimėlio arti kito žmogaus kilimėlio, kad užtektų vietos.
  Mokytojas gali pradėti kursus giedodamas “om” tris kartus. Priklausomai nuo mokytojo, gali būti kvėpavimo pratimai ar trumpa meditacija užsiėmimo pradžioje.
  Toliau seka apšilimo pozos, labiau energingesnės pozos, tada tempimo pratimai ir galiausiai relaksacija. Bet kuriuo metu, kai tik norėsis darykite vaiko pozą.
  Kartais mokytojas relaksacijos metu gali apeiti kiekvieną mokinį ir jam padaryti masažą. Dauguma mokytojų užsiėmimą baigia dar keliais omais.
  Žinokite tai, kad po pirmo jogos užsiėmimo būsite pavargę.

  5. Ko negalima daryti ir ką būtina

  Negalima…

  •    Daug pavalgyti prieš jogos užsiėmimą. Pavalgykite lengvai po užsiėmimo praėjus kelioms valandoms.
  •    Gerti vandenį užsiėmimų metu, bet išgerti šiek tiek prieš ir po.
  •    Užsiėmimų metu dėvėti kojines ar batus.

  Reikia…

  •    Peržvelgti jogos etiketą, kad išvengtumėt nemalonių situacijų
  •    Pasakyti mokytojui, kad tai jūsų pirmas užsiėmimas
  •    Jei reikia, prašyti mokytojo pagalbos
  •    Stebėkite ką daro kiti mokiniai, kaip jie atlieka pratimus, ypač kai mokytojas neparodo kiekvienos pozos. Tačiau turėkite omenyje tai, kad jie greičiausiai pažangesni už jus, todėl nesistenkite savęs su jais lyginti.
  •    Susipažinkite su pradedančiųjų jogos pozomis prieš pradėdami kursus