Hatha Joga

paskelbta: Straipsniai | 0

Kai vakarietiški žmonės kalba apie Jogą, jie turi omeny Hatha Joga – tai geriausiai žinomas Jogos stilius vakaruose, jis buvp pristatytas jogo Swatmarama.  Hatha joga davė pradžią  Ashtanga Jogai, Jėgos Jogai, Bikram Jogai, Kundalini Jogai ir Iyengar Jogai. Žodis “Hatha” kilo iš Sanskrito terminų “ha”, reiškiantį saulę ir “tha”, reiškiantį mėnulį, Hatha Joga remiasi teigiamos ir neigiamos energijos keliavimu žmogaus kūne.

Hatha Joga dėmesį telkia fizinėms Jogos pozoms ir kvėpavimo kontrolei. Hatha Joga stengiasi pasiekti pusiausvyrą tarp kūno ir proto, reguliuodama per kūną tekančią energiją, atliekant Asanas, Pranajamą (kvėpavimą) ir Dhijaną (meditaciją). Hatha Jogoje atliekamos lengvos pozos, lengvu tempu.

Geras būdas praktikuojant Hatha Joga  – yra nusiteikti mąstymo nuotaikai, pasėdėti ramiai kelioliką minučių ir nusiraminti; po to galima pradėti Hatha Jogos užsiėmimus. Žodis Asana reiškia patogumą, Asanos skirtos atpalaiduoti įsitempusius raumenis, išlyginti stuburo slankstelius, sustiprinti vidaus organus, pagerinti kūno lankstumą. Hatha Joga stimuliuoja širdies ir kraujagyslių, virškinimo, nervų ir endokrinines sistemas. Galutinis rezultatas yra geresnė protinė savijauta, emocinis stabilumas ir  gera fizinio kūno savijauta.

Hatha Joga skiria daug dėmesio fiziniam kūnui, kaip būdui pasiekti dvasinį tobulumą.

Kiti Jogos stiliai:

Vinjasa Joga

Aštanga Joga

Aijengar Joga

Kundalini Joga

Bikram/Karšta Joga

Kripalu Joga

Šivananda Joga

Vinijoga

Raja Joga

Mantra Joga

Purna Joga

Bhakti Joga

Jnana Joga

Karma Joga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.