Skip to content

Kobros poza – Bhujangasana

   

  ranku poza atliekant cobra asana

  1. Atsigulkite ant pilvo ir išsitieskite. Rankų plaštakos ilsisi galvos linijoje (ne pečių linijoje, bet kiek labiau priekyje).

  2. Prispaudę kojas prie grindų, tempkite jas į priekį. Stipriai spauskite pėdas, šlaunis ir gaktą prie grindų.

  3. Įkvėpdami, kelkite krūtinę nuo grindų, palengva tiesindami rankas. Rankos visada lieka priešais krūtinę. Kelkite tik iki tokio aukščio, kad išlaikytumėte gaktą prie grindų. Spauskite stuburgalį gaktos link ir kelkite gaktą bambos link. Įtraukite užpakalio raumenis, tačiau nepersistenkite.

  4. Sutvirtinkite mentes, traukite jas nuo nugaros, o šonkaulius laikykite tiesiai, nesusilenkite. Kelkite krūtinę į viršų, tačiau stenkitės neiškišti šonkaulių į priekį, nes tai tik sukietins nugaros apačią. Lengvai tempkite nugarą, lyg išgaudmi gražią lenktą kreivę.

  5. Lengvai kvėpuodami, tokioje pozoje būkite nuo 15 iki 30 sekundžių. Iškvėpdami atsigulkite ant grindų.

  Pastaba. Kobros poza – Bhujangasana galima atlikti trimis būdais (galbūt yra ir daugiau ar yra vienintelis – teisingas):

  a) įtempus kojų, šlaunų raumenis, spaudžiant gaktą prie žemės ir įkvėpiant krūtinė pradeda kilti nuo žemės (rankos gana atpalaiduotos, praktiškai nekelia kūno svorio), palengva išlenkiant stuburą aukštyn ir atgal,

  b) kojų pėdos, blauzdos, šlaunys, pilvo apačia atpalaiduota, įkvėpdami pradedame keltis – kūno svorį kelia rankos, palengva riesdamos nugarą ir stuburą, rankos, kadangi yra padėtos kiek prieš pečių liniją, pilnai neišsitiesia (žiūr. nuotraukoje). Rankos lieka šiek tiek sulenktos – lengvos ir gražios rankų ir stuburo kreivės susitinka pečių linijoje.

  c) kūnas atpalaiduotas, ir kojos ir rankos. Įkvėpiant orą į pilvo apačią, pilvas plečiasi ir krūtinė kyla, išlenkdama stuburą, rankos lengvai prilaiko krūtinės kilimą, gaktos kaulas lieka prispaustas prie grindų ar žemės. Kojos, atpalaiduotos – Dėmesys yra pilvo viduje, žemiau bambos – iš kur ir kyla visas judesys.