Skip to content

Prasarita Padottanasana – Nusilenkimas į priekį poza

  Prasarita poddottasana – Nusilenkimas į priekį plačiomis pėdomis jogos poza yra atliekama keletu būdų, žemiau rasite aprašytus kelis variantus, ir kaip juos atlikti. Tai vidutinio sunkumo poza, įveikiama vidutinio lygio jogos praktikuotojams.

  Prasarita reiškia „išplėstas“, „ištemptas“, pada reiškia „pėda“, o tan „tempti“. Tad iš čia kilęs pavadinimas – Nusilenkimas tarp plačiai pastatytų pėdų. Tai stovėjimo asana. Ši poza ypatingai tempia nugaros ir kojų raumenis, raiščius.

  Lenkimasis į priekį plačiomis pėdomis - Prasarita Padottanasana
  Lenkimasis į priekį plačiomis pėdomis – Prasarita Padottanasana (variantas – laikome kojų didžiuosius pirštus)

  Kaip atliekama Prasarita Padottasana?

  Atsistokite į Tadasana Kalno pozą.

  1. Ištieskite rankas į šalis, ir pastatykite kojas gana plačiai: maždaug 90 laipsnių kampu ar, kad kojos būtų maždaug ties ištiestų rankų riešais. Kojų pėdos lygiagrečios viena kitai, pirštai žiūri į priekį.
  2. Uždėkite rankas ant liemens ir iškvėpdami lenkitės žemyn. liemuo tiesus ir lenkiamės klubų pagalba, nelenkiame stuburo. ištiestomis rankomis atsiremiame į grindis. Rankos pečių linijoje, sulenkiame rankas per alkūnes.
  3. Jei galite, pasiekite ir atsiremkite galva į grindis, pagrindinis svoris lieka ant kojų, pėdos pilnai liečiasi su grindimis.
  4. Yra keletas pozos atlikimo (pratęsimo) variantų: 4a) rankas uždedame ant klubų, 4b) rankas pakeliame virš nugaros, suneriame pirštus ir keliame aukštyn link galvos, 4c) suimame kojų didžiuosius pirštus, išplėsdami savo krūtinės ląstą.
  5. Įkvėpdami pakeliate liemenį į pradinę padėtį ir iškvėpdami rankas sugrąžinate į pradinę padėtį.

  Tai vidutinio sunkumo asana. Iš pradžių gali būti sunku, lenkiantis pasiekti rankomis grindis. Galite pasinaudoti jogos kaladėlėmis ar taburete, stenkitės pasiekti grindis palaipsniui.

  Pozos nauda

  Atliekant Nusilenkimas tarp plačiai pastatytų pėdų pozą, yra ištempiama kojų nugarinė dalis, tai apima kelių, šlaunies raiščius, blauzdas, sėdmenis.
  Tai pagerina klubo sąnario lankstumą, stiprina pėdas, ištempia stuburą.
  Tai poza ir stiprumui, ir lankstumui.
  Gerina laikyseną ir sveikatina širdį.
  Skaitoma, kad ši poza padeda, esant stresui, nerimui ar depresijai.