Skip to content

Lanko poza (dhanurasana)

  Dhanurasana Asana, dar žinoma kaip lanko poza, yra lenkiama jogos laikysena, kuri suteikia daug fizinės ir psichinės naudos. Šioje pozoje jūsų kūnas primena lanką, taigi ir pavadinimas Lanko poza (angl. Bow Pose). Sanskrito kalba „dhanus” reiškia lanką.

  Metodas

  dhanurasana lanko asana


  Atsigulkite ant pilvo. Sulenkite kojas. Keliai turi būti suglausti. Suimkite rankomis kulkšnis ir padėkite smakrą ant žemės, kvėpkite pilnuoju jogų kvėpavimu, tada išlenkdami nugarą pakelkite kojas, galvą ir viršutinę kūno dalį. Likite tokioje padėtyje kiek galite ilgiau, lygiai kvėpuodami ir sutelkę dėmesį į apatinę stuburo dalį (dubens sritį). Palengva atpalaiduokite kūną ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite pratimą du ar tris kartus. Paskui atsipalaiduokite.

  Terapinis poveikis

  Atliekant šią asaną mankštinamas stuburas, stiprinama nervų sistema, gyvybine energija pakraunamas saulės rezginys, pakeliamas pilvo organų tonusas, stimuliuojama endokrininių liaukų veikla. Jis labai padeda moterims, besiskundžiančiomis nereguliariomis ar netikromis mėnesinėmis, neleidžia kauptis riebalams ant pilvo ir klubų.

  Lanko poza Dhanurasana

  Nauda stuburui: Dhurasana Asana ištempia ir stiprina stuburą, todėl jis tampa lankstesnis ir gerėja laikysena. Tai taip pat gali sumažinti nugaros skausmus ir diskomfortą.

  Skatina virškinimą: ši asana taip pat gali padėti stimuliuoti virškinimo sistemą, masažuodama vidaus organus. Tai gali pagerinti virškinimą ir organizmo detoksikaciją.

  Ramina protą: Dhurasana Asana laikoma raminančia poza, kuri gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Taip yra todėl, kad suaktyvinama parasimpatinė nervų sistema, atsakinga už atsipalaidavimą ir poilsį.

  Pagerina plaučių funkciją: pakeldami krūtinę nuo žemės išplečiate krūtinę ir plaučius, o tai gali pagerinti plaučių funkciją ir pajėgumą.

  Lanko pozos variacijos

  Yra keletas lanko pozos variantų, įskaitant pusiau lanko pozą ir viso lanko pozą. Šie variantai gali būti lengvesni arba sudėtingesni, atsižvelgiant į jūsų lankstumo ir jėgos lygį.

   Ardha Dhanurasana – pusės lanko poza. Pradinė padėtis kaip ir Lanko asanos, tik vieną ranką ištiesiate į priekį, o kita ranka pasiekiate priešingos kojos pėdą. Gaunasi kaip ir pusės kūno lankas.

  Purna Dhanurasana yra poza pažengusiems jogams. Kūnui lenkiantis labiau, kojų pėdos yra pritraukiamos prie viršugalvio.

  Atsargumo priemonės

  Šiam pratimui atlikti reikia tam tikrų pastangų. Būkite atsargūs, kad nepatemptumėte sąnarių ir svarbiausia – stenkitės jį atlikti labai lengvai. Dhurasana Asana turėtų vengti asmenys, turintys išvaržų, aukštą kraujospūdį ar širdies problemų.

  Lanko poza yra galinga jogos poza, teikianti daug naudos kūnui ir protui. Jei norite išbandyti šią pozą, pradėkite lėtai ir palaipsniui pereikite prie visos pozos išraiškos.