Skip to content

5 priežastys, dėl kurių verta sportuoti šaltame ore

  5 priežastys, dėl kurių verta sportuoti šaltame oreAr kai paspaudžia šaltukas jums kyla pagunda nerti po šilta antklode ir nekelti kojos iš namų? Tai tikrai atrodo kaip geras pasiteisinimas, tačiau mankšta šaltame ore iš tikrųjų turi neblogų privalumų.

  5 priežastys, dėl kurių verta sportuoti šaltame ore:

  1. Sudeginsite daugiau kalorijų.

   

  Jūsų kūnas dirbs intensyviau, medžiagų apykaita pagreitės ir kūnas sudegins daugiau kalorijų bei riebalų, pagamindamas daugiau energijos kol sportuojate.

   

  2. Didėja jūsų ištvermė.

   

  Mesdami įšūkį šaltam orui, stiprinate širdį, plaučius ir kraujotakos sistemą kartu gerindami visą bendrą savo kūno sveikatą.

   

  3. Sportuodami lauke žiemos metu galite apsisaugoti nuo sezoninių ligų.

   

  Būdami gryname ore kai šalta, mes išlaikome savo protą aštrų ir apsaugome save nuo depresijos, nes sportuodami, savo kūne gaminame vitaminą D.

   

  4. Sportas šaltame ore padidina geruosius endorfinus, kurie verčia jus jaustis laimingesniais!

   

  Šaltis stimuliuoja jūsų parasimpatinę nervų sistemą. Šie endorfinai gali sukelti dopamino ir serotonino išsiskyrimą (būtent šie du cheminiai junginiai ir priverčia mus jaustis laimingais, laisvais nuo depresijos).

   

  5. Tai sukelia žvalumo bei dinamiškumo. 

   

  Nėra nieko smagiau, kaip išraudę skruostai po intensyvaus sporto šaltame ore.

   

  Sportuojant šaltame ore, svarbu nepamiršti kelių saugos taisyklių:
  • Rūbus apsirenkite sluoksniais, kad prireikus vieną ar kelis iš jų galėtumėte nusiimti
  • Dėvėkite kepurę ir pirštines
  • Wear a hat and gloves.
  • Tinkamai izoliuokite savo galūnes. Veidas, rankų bei kojų pirštai yra pirmieji, kurie nušąla. (Ausų, kojų bei rankų pirštų skausmas ar dilgčiojimas yra ženklas, jog reikia grįžti į patalpą ir susišildyti).
  • Saugokitės ledo, nepaslyskite.
  O dabar jokių atsikalbinėjimų! Neleiskite šalčiui įkalinti jus namuose. Išeikite į lauką ir prabėkite kelis ratus, pasinaudokite žiemos bei šalto oro teikiamais privalumais.