Skip to content

Lengvesnė jogo Matsjendros padėtis (ardha matsyendrasana)

  Ši asana pavadinta jogo Matsjendros vardu. „Ardlia” reiškia pusę. Kadangi tikrąją Matsjendros asaną nepaprastai sunku atlikti, buvo sukurtas jos lengvesnis variantas.

  Atsargumo priemonės

  Neįtempkite per daug alkūnių. Atliekant šį pratimą stuburas turi būti tiesus. Sukite jį į abi puses labai atsargiai.

  Metodas


  Kairės kojos kulną padėkite prie dešinės šlaunies. Dešinę koją permeskite per kairę šlaunį ir padėkite dešinę pėdą taip, kad padas būtų ant žemės. Ištieskite kairę ranką palei dešinį kelį į priekį ir sugriebkite dešinės kojos didįjį pirštą. Ištiesę dešinę ranką už savęs delną padėkite ant žemės. Galvą ir nugarą lėtai pasukite į dešinę pusę. Sutelkę dėmesį į stuburą ritmingai kvėpuokite. Likite tokioje padėtyje truputį, paskui padarykite tą patį, tik iš kitos pusės.

  Terapinis poveikis

  Stuburą galima lenkti į šešias puses: į priekį, atgal, į abi puses ir sukti į kairę bei į dešinę. Žvakės padėtis (sarvangasana), plūgo padėtis (halasana), nugaros ir kojų raumenų tempimas (pashchimottanasana) ir jogos simbolis (yoga mudra) stiprina stuburą lenkiant jį į priekį. Atliekant žuvies padėtį (.matsyasana), kobros padėtį (bhujangasana), skėrio padėtį (salabhasana) ir lanko padėtį (dhanurasana) stuburas tampa lankstesnis lenkiant jį į atgal.

  Atliekant lengvesnę jogo Matsjedros padėtį stuburas sukamas į abi puses: iš pradžių į kairę, paskui į dešinę. Ši asana labai naudinga.Ji gydo ir taiso stuburo iškrypimus, gerai veikia tulžies pūslę, blužnį ir žarnyną.

  Tags: