Skip to content

Didvyrio poza Virasana

  (veer-ACHS-anna)

  vira = žmogus, didvyris, vadas

   

  Didvyrio poza Virasana1 pozos žingsnis

   

  Atsiklaupkite ant grindų (ant sulenktos antklodės, kad jūsų keliams, blauzdoms bei pėdoms būtų minkšta),  šlaunis laikykite virš grindų, o kelius suglauskite. Patraukite pėdas viena nuo kitos, į atskiras puses, šiek tiek plačiau nei jūsų klubai, o pėdų paviršius priglauskite prie grindų. Šiek tiek pasukite didžiuosius kojų pirštus vieną link kito ir spauskite pėdų paviršius prie grindų.

   

  2 pozos žingsnis

   

  Iškvėpkite ir pusiau atsisėskite,  šiek tiek palinkę liemeniu į priekį. Įsprauskite nykščius už kelių ir tempkite blauzdos raumenis kulnų link.  Tada atsisėskite ant žemės, tarp jūsų kojų, o ne ant jų.

  3 pozos žingsnis

   

  Jeigu jūsų sėdynė nepatogiai padėta ant žemės, galite pakelti ją atsisėsdami ant kokio nedidelio daikto ar plonos knygos, padėję ją tarp kojų. Užtikrinkite, jog abu sėdimieji kaulai yra lygiai padėti. Padarykite nykščio pločio tarpą tarp kulnų ir klubų. Pasukite šlaunis į vidų ir delnais spauskite šlaunikaulių viršūnes prie grindų.  Po to uždėkite rankas ant kelių, laikydami jas vieną ant kitos delnais į viršų arba ant šlaunų delnais į apačią.

  4 pozos žingsnis

   

  Sutvirtinkite savo mentikaulius, keldami juos aukščiau nuo užpakalinių šonkaulių ir pakelkite krūtinkaulį tarsi būtumėt narsus karys. Plačiai laikykite raktikaulius, o mentikaulius atleiskite, atpalaiduokite toliau nuo ausų. Ištieskite, išilginkite stuburgalį grindų link, kad sutvirtintumėte liemenį.

  5 pozos žingsnis

   

  Iš pradžių tokioje pozoje išbūkite nuo 30 sekundžių iki 1 minutės. Pamažu ilginkite išbuvimo laiką iki 5 minučių. Kad grįžtumėte į pradinę padėtį uždėkite rankas ant grindų ir pakelkite užpakalį šiek tiek aukščiau kulnų. Sukryžiuokite kulkšnis (gurnelius) po užpakaliu, atsisėskite ant grindų, pėdas palikę priekyje. Tada tempkite, tieskite kojas į priekį. Gali būti malonu kelius pora kartu pakilnoti aukštyn žemyn.