Skip to content

10 priežasčių, dėl kurių verta kiekvieną dieną stovėti ant pečių

  Stovėsena ant pečių (sarvangasana) dažnai vadinama „visų jogos pozų karaliene“, o stovėsena ant galvos vadinama  10 priežasčių, dėl kurių verta kiekvieną dieną stovėti ant pečių„Karaliumi“. Stovėsenos ant pečių praktikavimas teikia didžiulę naudą, kurios neįmanoma nepastebėti. Kadangi ši poza yra „visiškoji“ poza, jos dėka funkcionuoja visas kūnas. Sri Darma Mittra teigia: „Kai kurie jogai praktikuoja tik šią pozą, kuri gali būti atliekama nuo 30 sekundžių iki 30 minučių,“. Neabejotina, jog Sarvangasana yra vaistas, nuo dažniausiai sergamų ligų, kaip vidurių užkietėjimas ar peršalimas. Čia pateikiama 10 įrodymų, kad stovėsena ant pečių mūsų kūnus paveikia teigiamai, dėl to patariame šią pozą praktikuoti kasdien.

  1. Hormonų sureguliavimas: Sarvangasana reguliuoja tiroidų ir endokrinų liaukas, kurios gerina tinkamų hormonų gamybą.

  2. Širdies ir kvėpavimo sistemos gerinimas: Dėl buvimo žemyn galva, stovėsena ant pečių sumažina širdies įtampą bei krūvį.

  3. Slogos nebuvimas: Šios pozos praktikavimas padeda greičiau išsigydyti slogą ar kitas nosines ligas.

  4. Nervų sistemos nuraminimas: Šios pozos praktikavimas turi savybę numalšinti parasimpatinę nervų sistemą. Dėl to, lengvas suirzimas, pykčio priepuoliai ar nerviniai palūžimai yra lengviau stabilizuojami, o pasekmės nebūna tokios blogos.

  5. Vidurių užkietėjimo mažinimas: Gravitacinės traukos pakeitimas paveikia pilvo organus taip, jog žarnos ima laisviau funkcionuoti, o tai panaikina vidurių užkietėjimą.

  6. Sustiprėjęs tvirtumas bei lankstumas: Stovėsena ant pečių stiprina viršutinę kūno dalį, kojas bei pilvą. Pozos metu atsiveria krūtinė, o kaklas, pečiai bei nugaros raumenys – įsitempia.

  7. Išsiplėtusių kraujagyslių sumažinimas: Stovint ant pečių pasišalina pasenęs kraujas iš kojų, dubens bei pilvo, taip atsilaisvina išsiplėtusios kraujagyslės.

  8. Gerklės čakros stimuliavimas: Stovėsena ant pečių atveria penktąją čakrą, kuri yra susijusi su kūrybiškumu bei saviraiška. Kai ši čakra yra atvira, mūsų negatyvi patirtis gali būti lengvai paverčiama žiniomis bei mokymusi.

  9. Raukšlių išnykimas: Dėl pagerėjusio kraujo varymo į veidą, pradeda nykti raukšlės. Be to, dėl dažno stovėjimo ant galvos, daug specialistų pastebi pagerėjusią veido odos spalvą.

  10. Geresnis miegas: Stovėsenos ant galvos dėka miegas tampa gilesnis, o žmonėms kenčiantiems nuo nemigos, padeda lengviau užmigti.

  Nuolatos praktikuojant stovėjimą ant galvos, naujų jėgų antplūdis bei sustiprėjimas garantuotas. Taip pat reguliariai stovėdami ant galvos galite dažniau jaustis laimingi, pasitikintys savimi bei ramūs.
  Kaip daugumoje jogos pozų taip ir šitoje yra kontraindikacijų. Žmonėms su aukštu kraujo spaudimu, atskirąja tinklaine, glaukoma, išvarža, širdies ir kraujagyslių ligomis, gimdos kaklelio uždegimu arba stuburo slankstelių sutrikimu nepatartina stovėti ant galvos. Jeigu esate turėję ar turite kaklo sužeidimų, kreipkitės į patyrusius jogos mokytojus prieš pradedant praktikuoti stovėjimą ant galvos. Moterims menstruacijų metu nepatartina stovėti žemyn galva. Kad poza būtų tinkama, o nauda būtų dar didesnė, pabandykite po kryžkauliu padėti blokelį, kad klubus iškeltumėte ir laikytumėte virš širdies kaip Viparita Karani pozoje (arba kojas atremkite į sieną).