Skip to content

5 būdai padėsiantys greitai sumažinti stresą ir įtampą

  Taip yra visiems. Reikalai pradeda krautis savaitės pradžioje, o po to persikelia į kitą savaitę ir taip be galo. Darbas, 5 būdai padėsiantys greitai sumažinti stresą ir įtampąvaikai, socialinė aplinka, vėl darbas… kartais gali būti sunku atrasti pusiausvyrą. Kuo labiau stengiesi nepersistengti, tuo labiau tai tampa neišvengiama. Raktas į ramybę ir poilsį yra keletas akimirkų per dieną, kuomet susitelkiate ties esamu momentu ir nesijaudinate, galvodami apie darbus, kuriuos reikia atlikti. Keli patarimai likti ramiems ir susikaupusiems įtemptu ir streso kupinu metu.

  1. Giliai ir pilnai kvėpuokite. Stresą sukelia nepilni, trumpi įkvėpimai. Mes turėtume kvėpuoti kaip jogai- giliai, visu pilvu. Neprievartaukite savęs, jeigu matote, jog negalite lengvai kvėpuoti. Tiesiog stebėkite tai ir grįžkite prie ramaus, stabilaus kvėpavimo. Atsigulkite ant nugaros arba tvirtai atsisėskite ant kedės, uždėkite ranką ant pilvo, o kitą ant krūtinės. Jauskite kaip oras įeina pro burną, keliauja žemyn krūtine į pilvą ir grįžta atgal. Pabūkite taip kelias minutes. 

  2. Pajudėkite. Atlikite kelis saulės pasveikinimus, išeikite pasivaikščioti arba užtraukite žaliuzes ir pašokite pagal trankią muziką. Judėjimas suteiks kelis dalykus: duos jūsų smegenims impulsą kvėpuoti giliai ir fiziškai sudegins adrenaliną, kurį jūsų kūnas išskiria streso ir įtampos metu. 

  3. Pasakykite sau: „Aš atsipalaidavęs”. Taip paprastai įsakydami savo protui atsipalaiduoti jūs ištikrųjų galite atsipalaiduoti. Užsimerkite ir su kiekvienu įkvėpimu sakykite sau „aš”, o su iškvėpimu „atsipalaidavęs”. Jūs netgi galite tokiu būdu atpalaiduoti visas kūno dalis, sakydami kiekvienai daliai, jog ji atsipalaidavusi. Pavyzdžiui „Mano kojos atsipalaidavusios, mano pilvas atsipalaidavęs..”. Tai užims tik kelias minutes.

  4. Atpalaiduokite pečius ir žandikaulį. Kartais, kuomet užklumpa stresinė sitaucija, mes pradedame smarkiai įtempti -žandikaulį, sukąsti dantis ir juos spausti tarpusavyje. Kai kurie žmonės taip daro miegodami, net patys to nežinodami. Esate kadanors atsikėlę su skaudančiu žandikauliu? Jei taip, greičiausiai naktimis „šlifuojate” žandikauliu. Atpalaiduokite pečius, atitraukdami juos kuo toliau nuo ausų, paleiskite žandikaulį ir sukurkite tarpą tarp dantų ir liežuvio.

  5. Juokitės. Suraskite internete ką nors juokingo ir juokitės. Leiskite sau atsipalaiduoti. Juokitės nuo pilvo apačios, netgi galite pabandyti kitokį juoką – paklausykite koks jo garsas. Juokas išskiria endorfinus, kurie yra „gero jausmo” chemikalai mūsų smegenyse. Juokas iškart sumažins stresą bei įtampą.