Mūsų svoris bei bendra sveikatos būklė yra rezultatas to, ką per daugelį metų darėme kiekvieną dieną. Kai ką darėme teisingai ir ne, o apie kitus dalykus kartais net ir nepagalvojame.
Jeigu jūs nuolat bandote numesti svorį, tačiau kad ir kokius gerus įpročius išsiugdėte, nematote jokios pažangos, tuomet viena iš priežasčių galėtų būti kaltės jausmas.

1. Jūsų cukraus kiekis kraujyje yra išbalansuotas
Subalansuotas cukraus kiekis kraujyje yra labai svarbus faktorius metant svorį. Insulinas yra pramintas „sandėliavimo hormonu”, nes jo perteklius žmogaus kūne skatina svorio augimą, ypač vidurinėje kūno dalyje. Kai cukraus kiekis kraujyje yra išbalansuotas, jūsų organizmas pagamina papildomą insulino kiekį kontroliavimui, ir tai apsaugo jus nuo svorio praradimo. Nuolat tikrinkitės cukraus kiekį kraujyje.
2. Jūs valgote per daug perdirbtų maisto produktų.
Smarkiai perdirbti maisto produktai yra tuščia mityba, pilna nevertingų kalorijų. Kai jūsų kūnas netenka maistinių medžiagų, jūsų smegenys išlaiko potraukį maistinių medžiagų suvartojimui, nesvarbu kiek kalorijų jau esate suvartoję. Maistingas maistas patenkins kūno potraukį maistinėms medžiagoms.
3. Per dieną jūs išgeriate per mažai vandens
Tai taip paprasta, tačiau žmonės tai pamiršta. Daugelis žmonių nežino, kad alkio ir troškulio signalai jūsų kūne yra vienodos reikšmės, tad dažnai, kuomet žmonės pasijunta alkani, jie tiesiog būna ištroškę vandens. Išgerkite bent po 1.5 litro vandens per dieną. Svarbiausia tai daryti kiekvieną dieną. Neužmirškite!
4. Dėl savo valgymo įpročių jūs atsisakote treniruočių
Jei jūs sąžiningai treniruojate savo kūną, tačiau vis dar turite antsvorio, tai greičiausiai ir yra pagrindinė priežastis. Tiek daug žmonių patenka į spąstus ir galvoja: „Šiandien daug sportavau, todėl galiu suvalgyti mėsainį ir bulvių”. Vidutinė 45 minučių treniruotė sudegina 300-600 kalorijų, priklausomai nuo žmogaus ir treniruočių tipo. Taigi, 1500 kalorijų turinčio maisto valgymas tik dėl to, kad jūs šiandien sportavote, pridės tik dar daugiau svorio.
5. Jūs per mažai miegate
Tai buvo įrodyta jau daug kartų. Žmonės, kurie miega mažiau nei 8 valandas per naktį, linkę į svorio priaugimą, dažniausiai dėl to, jog miego trūkumas sukelia pusiausvyros sutrikimą tarp dviejų hormonų: leptino ir gerlino, kurie reguliuoja jūsų apetitą. Miegas taip pat leidžia atsinaujinti jūsų kūno ląstelėms , pailsina kūną, protą bei mintis. Kitą kartą, kai patirsite bemiegę naktį, pastebėkite kokie alkani būsite kitą dieną, skirtingai nei po gero miego nakties. Išjunkite visus elektros prietaisus ir sumažinkite šviesos stiprumą valandą prieš miegą, kad leistumėte smegenims atsipalaiduoti ir nusiųsti signalą kūnui, kad laikas ilsėtis.