Skip to content

5 patarimai, kaip namus įrengti pagal fengšui

  Fengšui yra kinų medicinos šaka, kurios tikslas yra sukurti harmoniją visais gyvenimo aspektais. Remiantis ja, erdvė, kurioje leidžiame laiką turi įtakos tam, kaip mes mąstome ar jaučiamės. Pavyzdžiui, žingsniuodami šurmulinga alėja jaučiatės kur kas labiau įsitempę, einate spartesniu žingsniu nei būdami prie jūros ar gulėdami prie ežero. Taigi pateiksime 5 patarimus, kurie padės šį balansą atrasti ir jūsų namuose.

  1. Sumažinkite netvarką

  Vienas iš esminių žingsnių link fengšui – sumažinti netvarką. Pagal šią medicinos šaką, kuo mažiau erdvėje yra daiktų, tuo geriau jūsų emocinei savijautai.

  Be abejo, tai neturėtų būti paskata atsikratyti visais daiktais, tačiau reikėtų apsvarstyti, ar visi jie yra reikalingi ir naudojami. Siūlome geriau pasilikti ar investuoti į kokybiškus išskirtinio dizaino daiktus. Jeigu norite sužinoti, kur tokių rasti Kaune, spauskite čia. Galite pasvarstyti ir apie nereikalingų daiktų atidavimą arba baldų keitimą pagal sezonus. Visa tai sumažins netvarkos tikimybę iki minimumo.

  2. Atkreipkite dėmesį į daiktų išdėstymą

  Jeigu įrenginėjate svetainę ar virtuvę, labai svarbu, kaip išdėstote sėdimąsias vietas. Stenkitės, kad sėdintys žmonės matytų duris, o jei kitaip neišeina ir žmogus turi sėdėti nugara į jas, tuomet pasinaudokite veidrodžiais ir juos kabinkite ant sienos. Šis patarimas pagrįstas tuo, kad žmogus, būdamas bet kurioje vietoje turi jaustis saugus ir matyti visą vyraujančią situaciją namuose.

  3. Pasirinkite tinkamas spalvas

  Pagal fengšui spalvų pasirinkimas yra labai svarbus momentas. Pernelyg ryškių atspalvių matymas kiekvieną dieną gali pradėti jus erzinti. Tinkamiausias pasirinkimas yra žemiškos, neutralios spalvos: ruda, žalia, geltona. Geriau, kad jos atsispindėtų ir pagrindiniuose balduose. O jei labai norisi ryškesnių atspalvių, tam rinkitės aksesuarus, kurie tikrai kambariui suteiks žaismingumo.

  4. Kuo šviesiau – tuo geriau

  Šviesa prisideda prie mūsų pozityvesnių minčių kūrimo. Būtent tamsios erdvės gali sukelti nerimą, depresiją. Todėl, norint tokius dalykus aplenkti, stenkitės, jog namuose būtų kuo šviesiau. Tam galite pasitelkti ryškų apšvietimą, langus ar didelius veidrodžius.

  5. Dekoruokite sienas

  Sienų puošimas skirtingais būdais namams gali suteikti daugiau energijos. Raštuoti tapetai, meno kūriniai tam puikiai tinka. Jų stilistika gali būti įvairi, tačiau labiau turėtų sietis su žemiška tematika: paukščiais, gėlėmis.

  Pasinaudojus pagrindiniais fengšui principais, galima sukurti harmoningą namų aplinką. Jeigu to siekiate ir jūs, dabar jau žinote, ką daryti. Pasirūpinkite, kad leisti laiką namuose būtų gera.