Skip to content

8 natūralios paslaptys iš Azijos, lėtinančios senėjimą

  Žmonės mano senelę dažnai palaiko mano mama, o mamą – mano seserimi. 8 naturalios paslaptys letinancios senejima is azijosKaip Amerikoje gimęs kinietis, žinau, jog esu nevienas. Azijietės moterys yra smerkiamos už tai, jog atrodo keliais metais (kartais netgi dešimtmečiais) jaunesnės už savo tikrąjį amžių. Grakščios figūros ir lieknumo išlaikymo senstant paslaptis glūdi azijiečių gyvenimo būde ir mityboje. Štai 8 įkvepiantys patarimai:

  1. Mes geriame daug žaliosios arbatos. Žalioji arbata yra tikras jėgų gaminimo šaltinis kalbant apie naudą sveikatai.  Iš daugybės naudingų savybių svarbiausia yra tai, jog žalioji arbata pripildyta antioksidantų ir medžiagų apykaitą gerinančių ypatybių, o tai būtina kiekvienai mitybai.

  2. Soja užima didelę vietą mūsų maiste. Baltyminiai augalai šiuo metu yra dažniausiai naudojami, bet mes jau tūkstantmečius valgome sojos prisotintus augalus. Miso, tofu (sojų varškė), edamame (žaliosios sojų pupelės) ir sojų padažas… visi šie produktai yra skani ir sveika alternatyva pagardinti jūsų pietų stalą.

  3. Mes daug judame. Sostinėse ir perpildytuose miestuose kaip Honkongas, ypač efektyvus viešasis transportas dažniausiai yra pranašesnis negu važiavimas nuosava mašina. Tai reiškia, jog kiekvieną dieną tenka vaikščioti vis daugiau, o norint išlaikyti juosmenį liekną, tai yra tikrai sveikas įprotis!

  4. Saulė nėra mūsų draugas. Aš pripažinsiu, jog kai kurie iš mūsų kategoriškai vengia saulės: saulėtomis dienomis nešiojamės skėčius ir dėvime kepures su veido apsauga nuo UV spindulių. Nors kai kuriems tai gali būti labiau sąmoninga negu būtina, esmė yra tame, jog mes esame visiškai pasišventę saugoti mūsų odą bei naudoti priemones nuo saulės. Kad ir kokia saulė bebūtų graži, jeigu nesiimame priemonių  ji tampa senėjimo ir odos vėžio kaltininkė, taigi naudokite SPF!

  5. Desertui dažniausiai valgome tik šviežią vaisių. Priešingai negu mūsų kolegos iš vakarų, desertui mes valgome šviežius vaisius. Norėdami pasilepinti, dauguma azijiečių desertui renkasi vaisius,  riešutus ar tofu patiekalus. Tai radikaliai sumažina kalorijų sunaudojimą, tačiau ir saikingai valgomas pyrago gabalėlis nėra nuodėmė.

  6. Mes dieviname imbierą.  Kepiniuose, sriubose, arbatose – mums visur patinka imbieras. Jis stimuliuoja apytaką, stiprina imuninę sistemą, o taip pat jis ir afrodiziakas.

  7. Mes minimaliai vartojame pieno produktus. Pieno produktai minimaliai vartojami standartinėje azijiečių mityboje. Yra daugybė priežasčių dėl ko mes neturėtumėme vartoti pieno produktų. Viena svarbiausių yra ta, jog pienas buvo naudojamas tam, kad 100 svarų veršiukas virstų į pilnai subrendusią 1000 svarų karvę. Nežinau kaip jums, bet man šis faktas apie pieną yra šokiruojantis bei atveriantis akis.

  8. Kiniečių medicina moko mus gyti iš vidaus. Kol tipiška vakarietiška medicina dažniausiai suteikia žmonėms skubų gydimą farmaciniais vaistais, kiniečių medicina įskiepijo mums tai, jog sveikata turi būti gerinama nuo šaknų. Vietoj to, jog išrašytume vaistų, kurie gali staigiai paslėpti problemą ir pašalinti simptomus, mes dažniausiai renkamės ilgalaikes vidinio gydymo sriubas ir vaistus. Tokiu požiūriu geriname mūsų sveikatą, taip pat įsiklausome ir susikoncentruojame į savo kūnus daug dažniau!