Ar joga gali sumažinti nugaros skausmą?

paskelbta: Joga ir Sveikata | 0

Trumpas atsakymas į šį klausimą yra taip. Jei jums to užtenka, toliau galite ir neskaityti. Nugaros skausmas yra normalus patyrimas. Bet visgi skausmas skausmui nelygu. Kai kurie skausmai pagydomi, kai kurie tik kažkiek kontroliuojami. Kiekvienas žmogus geriausiai žino, kaip jam palengvinti šį nemalonų jausmą. Yra daug būdų sumažinti nugaros skausmui.

Paprasčiausias ir saugiausias būdas – pratimai. Pratimai skatina kraujo tėkmę į pažeistas kūno vietas. Kraujo cirkuliacija išvalo toksinus ir užsikimšimus, pažeistoje vietoje. Deguonies prisotintas kraujas pagreitina sužeistų kūno vietų gyjimą bei atsistatymą. Štai kodėl daugelis mokslininkų skyrė daug dėmesio jogos pratimų, gydančių kūno skausmus, naudai išsiaiškinti.

Naujausi tyrimai parodė, kad jogos pratimai iš tikrųjų gali pašalinti nugaros skausmą ir sumažinti tikimybę jam atsirasti. Vienas pagrindinių tyrimų įrodė, kad beveik 60% žmonių, kurie konsultavosi su gydytojais dėl nugaros skausmo, yra bandę kokį nors alternatyvų gydymo būdą.

Joga – tai kvėpavimo technikų, pozų bei meditacijos derinys. Ši kombinacijos technika sumažina nugaros skausmą, nes pozos “surikiuoja” kaulus. “Išlygintų” kaulų išlaikymas, sumažins skausmo atsiradimo tikimybę praktikuojančiojo nugaroje.

Joga taip pat mažina nugaros skausmą nėščioms moterims, nes pozos padeda sumažinti dubens pakrypimo laipsnį, susijusį su nėštumu. Įvairios jogos pozos pratampo raumenis bei audinius, susijusius su nugara, klubais ir sausgyslėmis.

Joga ne tik sumažina skausmą, bet ir stiprina fizinę jėgą, gerina balansą bei lavina psichikos dėmesį. Daugelis gydytojų terapeutų rekomenduoja jogą žmonėms, patiriantiems normalias nugaros problemas. Pacientams su sunkiu ir dideliu nugaros skausmu, paprasto jogos praktikavimo gali neužtekti. Tam reikia profesionalaus jogos instruktoriaus.

Joga gali būti praktikuojama daugeliui kitų negalavimų mažinimui. Jei žmogus susiduria su kelių, kojų, rankų ar kitų kūno dalių problemomis, joga gali padėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.