Skip to content

10 priežasčių dėl kurių verta stovėti ant galvos kiekvieną dieną

  Stovėjimas ant galvos (Shirshasana) dažnai vadinamas visų jogos pozų 10 priežasčių dėl kurių verta stovėti ant galvos kiekvieną dienąkaraliumi. Čia pateiksime 10 priežasčių dėl ko vertėtų praktikuoti stovėjimą ant galvos kiekvieną dieną.

  1. Apeidamas gravitacijos srautą, stovėjimas ant galvos stimuliuoja „veido pakėlimą“ leisdamas jūsų odai kabėti priešinga kryptimi. Stovint ant galvos naujos maistingos medžiagos ir deguonis plūsta į jūsų veidą, sukurdami švytinčios odos efektą.

  2. Stovėjimas ant galvos didina maisto medžiagų ir kraujo tekėjimą į galvos odą bei sulėtina žilų plaukų augimą. Kai kurie jogai sako, jog tai gali gražinti žiliems plaukams natūralią spalvą.

  3.  Stovėjimas ant galvos praturtina hipofizės ir hipotaliamio (pogumbrio) liaukas maistingu krauju. Šios liaukos yra gyvybiškai svarbios mūsų gerai savijautai  ir yra laikomos kaip pagrindinės. Jos reguliuoja visas kitas liaukas kūne (skydliaukę, kankorėžinę liauką ir adrenaliną). Tai reguliuoja ir mūsų lytinius hormonus, dėl to pastoviai praktikuodami stovėjimą ant galvos galite tikėtis geresnio sekso.

  4. Kai antinkstinė liauka yra praplauta ir detoksikuota dėl stovėjimo ant galvos, mes įgauname daugiau pozityvių minčių. Sumažėja depresija, susidūrę su sunkumais jūs daugiau šypsositės negu liūdėsite.

  5. Stovėdami ant galvos per vakarėlį galite šauniai išsiskirti iš kitų. Jūsų draugai bus sužavėti!

  6. Atlikdami stovėjimo ant galvos pratimus, gerinate cirkuliaciją. Širdis nuolatos turi pumpuoti kraują aukštyn į smegenis, o stovėdami ant galvos leidžiate širdžiai pailsėti, o tai sumažina įtampą. Be to, išsotintas deguonies kraujas gali lengviau keliauti iš galūnių į širdį.

  7.  Bet koks skystis, kuris išsilaiko kojose lengviau džiūsta (edema), taip sumažindamas galimybę venoms išsiplėsti.

  8. Stovėjimas ant galvos gerina medžiagų apykaitą ir didina kūno karštį. Gravitacijos traukos jėgų apkeitimo dėka išleidžiamas perpildytas kraujas virškinimo žarnoje, taip išvalydamas žarnas.

  9. Stovėjimas ant galvos stiprina pagrindinius raumenis.  Tam, kad tiesiai išstovėtumėte ant galvos netrumpą laiką, turėtumėte įtempti kaklo raumenis, pilvo presą ir skersinius pilvo raumenis. Tam, kad tikrai įtemptumėte ir sustiprintumėte kūno centrą, darydami ar baigdami pozą sulenkite kojas keldami jas aukštyn ar leisdami žemyn.

  10. Stovėdami ant galvos užkirsite kelią arterijų užsikišimui. Moksliniai tyrimai įrodo, jog tie, kurie dažnai užsiima stovėjimu ant galvos retai susiduria su šia problema!

  Nors mes ir rekomenduotumėme mokytis stovėti ant galvos iš kvalifikuoto mokytojo, šie daugiaaspekčiai privalumai neturėtų būti ignoruojami.  Stovėjimu ant galvos užsiimti negalima jeigu turite kaklo sužeidimų, ypač aukštą kraujo spaudimą, ausų ar akių problemas, sergant mėnesinėmis ar turint rūgšties atoslūgius.