Dubens ir išangės raumenų užraktas (mula bandha)

paskelbta: Jogos pozos - asanos | 0

Sanskrito kalba žodis „mula“ reiškia šaknį arba ištakas, o „bandha“ — užraktą. Atliekant šią asaną sutraukiami ir kontroliuojami dubens srities organai.

Metodas

Šį pratimą galima daryti atliekant adepto (sidhasana) ar kitokią padėtį, ypač nugaros ir kojų tempimą (paschimottanasana), žvakės padėtį (sarvangasana), stovėseną ant galvos (sirshasana) arba paprasčiausiai labai tiesiai stovint. Lėtai įkvėpkite pilnuoju jogų kvėpavimu. Sulaikykite kvėpavimą ir sutraukite išangės raumenis — susitrauks ir visa dubens sritis, t.y. apatinė pilvo dalis, esanti tarp bambos ir išangės. Pabūkite tokioje padėtyje kelias sekundes, paskui lėtai iškvėpkite ir atsipalaiduokite. Pakartokite pratimą kelis kartus. Atlikdami dubens ir išangės užraktą (mula bandha) sutelkite dėmesį į dubens sritį. Šį pratimą galima atlikti taip pat ir tada, kai plaučiai tušti, t.y. iškvėpus orą.

Atsargumo priemonės

Jei šį pratimą atliksite netaisyklingai, galite susirgti lėtiniu vidurių užkietėjimu, sutriks virškinimo sistema. Kadangi atliekant šį pratimą dalyvauja ir lytiniai organai, atlikimo klaidos gali sukelti didelių šios srities problemų. Todėl atlikti dubens ir išangės užraktą reikia sistemingai ir kantriai. Labai pavojinga mėginti jį daryti be patyrusio jogos mokytojo vadovavimo.

Terapinis poveikis

Atliekant šį pratimą stimuliuojama tiek centrinė, tiek simpatinė nervų sistema bei nervai, esantys aplink išangę bei apatinėje liemens dalyje. Taip pat atgaivinama kasa ir lytinės liaukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.