Skip to content

Jogos nauda sveikatai

  Dažniausiai žmones užsiimti joga paskatina fizinės ir protinės sveikatos tobulinimas, jie trokšta sumažinti nugaros skausmus, atrasti metodą, kaip pašalinti stresą , kaip susidoroti su savo sveikatos problemomis, štai todėl Joga sulaukė nepaprastai didelio populiarumo.

  Vakarų medicina galėtų būti apibrėžta kaip ligų ir jų gydymo mokslas,  tuo tarpu Joga yra  sveikatos mokslas. Nuolatinis Jogos praktikavimas apsaugo nuo daugelio ligų, pagerina širdies efektyvumą ir padeda nuraminti nervų sistemą. Jogos praktikavimas taip pat žinomas kaip reguliuojantis žarnyno funkcijas, normalizuojantis endokrininę funkciją, pagerinantis miegą, sumažinantis svorį,  pagerinantis seksualinį gyvenimą ir t.t.

  Joga greičiausiai yra viena iš nedaugelio technikų, veikianti visus vidinius kūno organus bei liaukas asanų atlikimo metu.  Joga turi gilų poveikį apytakai, užtikrindama optimalų kraujo aprūpinimą visoms kūno dalims, šalinančioms toksinus. Taip pat joga pagerina tinkamą laikyseną.  Atliekant asanas, padeda išlaikyti raumenis tinkamose pozicijose. Vis dėlto, didžiausia Jogos nauda sveikatai yra proto, kūno, dvasios susijungimas ir pusiausvyra.  

  Jei norite suteikti savo kūnui ir protui energijos – Joga jums. Joga neabejotinai pagerins jūsų sveikatą, užtikrins gerą savijautą ir nepaprastą susidomėjimą gyvenimu. Daugelis žmonių, pradėję užsiimti Joga senatvėje,  pastebi, kad  jaučiasi geriau nei  jaunystėje. Manoma, kad joga stabdo senėjimą.

  Kai žmogaus protas ir siela tampa riboti, kūnas po truputį  tampa nesveikas; tokiu atveju kūnas ir protas dirba daugiau, kad kompensuotų , o tai gali privesti prie ligų ar  nerimo.  Tie, kas užsiima Joga reguliariai, apsisaugo nuo sveikatos problemų ir ligų, Joga skirta sumažinti stresą, nugalėti nemigą, nerimą,  depresiją, sumažinti aukštą kraujo spaudimą ir kitas proto ir kūno ligas. Praktikuojant Jogą kartu su meditacija, sveiku maistu ir širdies bei kraujagyslių pratimais, kūnas, protas ir siela išlieka sveiki.

  Joga  skatina tarsi kažkokią protinę laisvę, teikiančią didelę naudą sveikatai. Žmogus, praktikuojantis Jogą, turės subalansuotą protą, kuris mažins blogas nuojautas, pyktį ir kitas neigiamas mintis, kurios kartais žmogų verčia elgtis beprotiškai.  Joga suteikia pozityvų  rezultatą mūsų protinei sveikatai, didina motyvacija,  atveria mūsų protui naujus kelius, padedančius susidoroti su problemomis, moko būti mažiau prisirišusiems prie egzistencijos baimės ir gyventi šiandien, šiuo momentu. Po Jogos užsiėmimų jūs patirsite proto lengvumo ir komforto jausmą.

  Reguliarus Asanų ir Pranayamų praktikavimas gali padaryti kūną, protą ir sielą ištvermingesniais. Asanos yra skirtos gerinti  fizinę jėgą, lankstumą ir pusiausvyrą, tiekti širdžiai ir kraujagyslėms naudos,  valant organus ir šalinant iš kūno toksinus. Jogos (ar daugumos kitų fizinių pratimų, reikalaujančių daug pastangų) praktikavimas gali būti puikus būdas atitrūkti nuo rūpesčių, dėl to, jog priverčia protą koncentruotis į  kūną ir kvėpavimą; kitaip tariant – esamą momentą.