Plūgo padėtis (halasana)

paskelbta: Jogos pozos - asanos | 0

Sanskrito kalba „hala“ reiškia plūgą.

Metodas

Atsigulkite ant nugaros. Ištieskite rankas palei kūną. Padėkite delnus ant žemės.

Įkvėpkite pilnuoju jogų kvėpavimu, iškvėpkite ir lėtai kelkite kojas tol, kol jos bus statmenos. Remdamiesi į žemę rankomis palengva leiskite kojas už galvos tol, kol kojų pirštų galiukais pasieksite žemę. Lygiai kvėpuodami likite tokioje padėtyje kelias sekundes. Tai pirmojo etapo pabaiga. Pradėdami antrąjį etapą truputį pastumkite kojas dar toliau už galvos ir lygiai kvėpuodami likite tokioje padėtyje dar kelias sekundes. Pradėdami trečiąją fazę sulenkę per alkūnes rankas ir pakišę jas po kaklu dar toliau pastumkite kojas. Likite tokioje padėtyje kelias sekundes, bet neįsitempkite. Atlikdami visus tris etapus būkite sutelkę dėmesį į stuburą.
Ištieskite rankas palei kūną, palengva pakelkite kojas į viršų ir atvirkštine tvarka atlikdami visus tris etapus grįžkite į pradinę padėtį. Lengvai numeskite kojas ant žemės ir atsipalaiduokite.

Atliekant kiekvieną pratimo etapą vis kitaip mankštinamas kūnas.

Atsargumo priemonės

Tie, kurių stuburas nelankstus, turėtų šią asaną atlikti labai atsargiai, neįsitempdami ir vengdami staigių judesių. Jei darysite šį pratimą reguliariai ir atkakliai, net nelanksčiausias stuburas taps lankstus. Prieš pradėdami plūgo asaną (halasana) pasirenkite jai atlikdami atvirkštinę padėtį (viparitakarani).

Terapinis poveikis

Ši asana nepaprastai naudinga stuburui. Į visą nugarą suplūsta daug kraujo, kuris atgaivina nervus ir raumenis. Greitai dingsta nuovargis ir išsekimas. Atliekant šią padėtį taip pat pagyvinama liaukų veikla, pašalinami menstruacijų sutrikimai. Jei pratimas atliekamas reguliariai, ant pilvo, klubų ir liemens nesikaupia riebalai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.