Skip to content

Kas yra Joga?

  KAS YRA JOGA?

  Joga, tai  senovės Indijos dvasinės disciplinos dalis, siekianti tobulinti ir pasiekti naturalią pusiausvyrą tarp kūno, proto ir dvasios, taip gerindama gyvenimo kokybę kiekvienam užsiimančiam Joga. Žodis Joga (Yoga), kilo iš senosios Sanskrito kalbos žodžio “yuj”, kuris reiškia susijungimą, kontrolę.

  Jogai (žmonės, praktikuojantys Jogą), tiki, kad žmogus, norintis stabilios emocinės būsenos ir šviesaus proto, turi sujungti kūną, protą ir dvasią, o tam pasiekti Joga naudoja pratimus: kvėpavimo, pozų, atsipalaidavimo ir meditacijos. Kūnas yra svarbiausias įrankis žmogaus darbui ir vystymuisi.

  Dažnas Jogos praktikavimas išugdys jumyse taiką ir gerą savijautą, Joga paverčia kūną stipresnį ir lankstesnį, pagerina kvėpavimą, saugo raumenis nuo skausmo, gerina kraujo apytakos sistemą, taip pat padeda susilieti su gamta ir aplinka. Joga leidžia suvokti save ir pasaulį naujai, teigiamai,  įneša į gyvenimą daugiau džiaugsmo bei kantrybės su kitais žmonėmis.

  Vakaruose Joga dažniausiai asocijuojasi su Asanų praktikavimu. Sanskrito kalbos žodis Asana reiškia Jogos pozų praktikavimą. Kiekviena Asana turi specifinę fizinę naudą, kiekviena poza, suderinta su kvėpavimu, yra atliekama tam tikra laiką.  Į pilną Jogos užsiėmimą įeina Pranajama (kvėpavimo kontrolė), atsipalaidavimas (relaksacija) ir meditacija.

  Medituodami, Jogai sutelkia visą protinę veiklą į  svarbiausią tašką, norėdami nuraminti mintis. Joga padeda sukoncentruoti mintis sumažina stresą. Be to, Joga turi milžinišką galią gydyti chroniškas ir į tradicinius gydymo metodus nereaguojančias ligas. Jogai vysto koncentracijos, ramybės ir bendravimo įgūdžius.