Skip to content

Kvėpavimo sulaikymas (kumbhaka)

  Kaip atlikti?

  Sėdėdami sukryžiuotomis kojomis arba lotoso padėtyje įkvėpkite pilnuoju jogų kvėpavimu ir sulaikykite kvėpavimą nuo šešių iki trisdešimt dviejų sekundžių pridėdami kasdien po vieną sekundę, kol pasieksite maksimalų trisdešimt dviejų sekundžių skaičių. Tada iškvėpkite tokiu pačiu ritmu, kaip ir įkvėpdami.

  Terapinis poveikis

  Kvėpavimo sulaikymas tam tikrą laiką pagal kiekvieno žmogaus galimybes labai naudingas organizmui. Tai liudija jogos patirtis. Atliekant pranajamos pratimus bei sulaikant kvėpavimą organizme sukaupiama daug pranos, kuri veikia kvėpavimo organus, virškinimo, kraujotakos ir nervų sistemas.
  Kvėpavimo kontrolė ne tik įgalina mus absorbuoti daugiau deguonies bei pranos. bet ir išlygindama žmogaus energijų pusiausvyrą sukuria tobulą dvasinę bei fizinę harmoniją.
  Reguliariai kvėpuojant pilnuoju jogų kvėpavimu ir sulaikant kvėpavimą žmogus ne tik išvengia plaučių, kepenų, tulžies pūslės, skrandžio bei širdies problemų, bet ir išsaugo gerą sveikatą, gyvybinę jėgą bei ugdo tvirtą valią.

  Atsargumo priemonės

  Sulaikydamas kvėpavimą žmogus neturi uždusti ir baigęs pratimą turi . kvėpuoti normaliai bei lengvai. Apskritai vidutinis žmogus neturėtų sulaikyti kvėpavimo ilgiau nei trisdešimt dvi sekundes, išskyrus tuos atvejus, kai jis atlieka pratimą vadovaujamas jogos eksperto. Sergantiesiems širdies ir plaučių ligomis šis pratimas nerekomenduojamas.